Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać VPN lub antywirus z funkcją VPN

22 Maj 2020 22:48 126 8
  • Poziom 10  
    Chciałbym poprosić o radę dotyczącą zakupu programu VPN który będzie działał w środowisku Windows.

Nie chciałbym wydawać jakiś bardzo dużych kwot np na Nord VPN czy Cyberghost w przypadku których abonament wynosi nawet 50zł miesięcznie.
    Myślałem np o antywirusie, który posiada funkcję VPN. Pytanie tylko czy faktycznie to działa tak jak powinno. Czy działa cały czas w tle i bez limitu.
    Korzystał ktoś i może się wypowiedzieć?

Mam na myśli np:
    https://www.x-kom.pl/p/549788-program-antywir...defender-total-security-2020-5st-24m-esd.html
    https://www.x-kom.pl/p/546818-program-antywirusowy-nortonlifelock-360-premium-10st-12m.html
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Antywirusy płatne zazwyczaj działają lepiej od darmowych, ale jeśli umiesz używać mózgu, to właśnie on ochroni Cię najlepiej od każdego antywirusa na świecie.
    200 zł rocznie (lub 2 lata) na takie antywirusy to strata pieniędzy (poza tym to wersje "firmowe", na kilka urządzeń).
  • Poziom 10  
    Nigdy nie korzystałem z antywirusa i nie był mi on potrzebny. Myślę o nim pod kątem VPNa. Tak jak pisałem, kupując antywirus z wbudowanym programem VPN wychodzi dużo taniej niż sam VPN i pod tym kontem chce się doradzić
  • Poziom 11  
    adameta napisał:
    Nigdy nie korzystałem z antywirusa i nie był mi on potrzebny. Myślę o nim podkontem VPNa. Tak jak pisałem, kupując antywirus z wbudowanymprogramem VPN wychodzi dużo taniej niż sam VPN i pod tym kontem chce się doradzić

Podstawowe pytanie: czy wiesz po co Ci VPN?
  • Poziom 22  
    adameta napisał:
    podkontem

adameta napisał:
    pod tym kontem

A nie kątem?

"Produktem ubocznym" VPN jest zmiana IP, łączenie się przez serwery w innych krajach. Po co Ci to?
  • Poziom 10  
    VPN to usługa mająca zapewnić bezpieczeństwo połączenia pomiędzy komputerami w sieci i uniemożliwić przechwycenie i odczytanie przesyłanych danych a więc jest mi to potrzebne w celu zapewnienia lepszego bezpieczeństwo w sieci.

Czyli rozumiem, że VPN uważacie za zbędny?
  • Poziom 22  
    W sieci domowej? Niepotrzebny.

Przesyłasz tą siecią tajne dokumenty miliardowej firmy? Może się przydać.
  • Poziom 11  
    adameta napisał:
    VPN to usługa mająca zapewnić bezpieczeństwo połączenia pomiędzy komputerami w sieci i uniemożliwić przechwycenie i odczytanie przesyłanych danych a więc jest mi to potrzebne w celu zapewnienia lepszego bezpieczeństwo w sieci.

Jakie konkretnie połączenia pomiędzy komputerami chcesz zabezpieczyć? Pomiędzy którymi komputerami?
  • Poziom 33  
    adameta napisał:

O jakim bezpieczeństwie myślisz?
    adameta napisał:

Do użytku domowego - zgadza się. Chyba, że korzystasz z usług ograniczonych terytorialnie.
    Jeżeli korzystasz z otwartych hot spotów i sieci publicznych, to wtedy także ma to uzasadnienie. Równie dobrze można u siebie w domu wystawić na świat serwer VPN i wtedy łączyć się ze swoim zamiast płacić za NordVPN lub inne. Tylko to zależy, skąd masz Internet oraz jaki adres IP otrzymujesz (publiczny/prywatny, stały/zmienny)