Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Dom + Firma - 1GBit/1GBit

23 Maj 2020 00:37 69 2
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuję porady.

Otóż, do niedawna miałem neostradę 50/5 na routero-modemie Archer VR600, ale teraz mam łącze 1000/1000. Routerek świetnie się sprawował, aż przyszły większe szybkości. Po prostu nie wyrabia przesył, gubią się pakiety jak 3 komputery korzystają z internetu (A komputerów jest 6 w domu/firmie + serwer roboczy).

W tej chwili mam światłowód i router od dostawcy, do którego nie mam dostępu pełnego. Przekierowania portów itp nie ma szans.
    Dostałem od nich w tym routerze jeden przezroczysty port (bridge) i podłączyłem swój router pod stały, przyznany mi IP. I tutaj Archer VR600 zaczął się krztusić (testowałem, połączenia przez router gubią pakiety, a w tym samym czasie na innym porcie w routerze od dostawcy wszystko jest OK).

Moje pytanie o radę, czy macie coś fajnego do polecenia. Pierwsze co trafiłem to meraki cisco, ale chyba trochę cena duża (1600zł+). A i ma jakiś limit na firewallu 250Mbit (ale nie wiem co to za rodzaj limitu).

Tak więc, potrzebuję dobrego routera do firmy i domu. I najbardziej mi zależy na:

Musi być:
    - Przekierowania portów
    - 1Gbit Ethernet + WAN (lub więcej)

Fajnie by miał:
    - Aktywny QoS (choć przy tych prędkościach łącza nie wiem czy potrzebny)
    - Możliwość przydzielenia mu kilku publicznych IP i przekierowania całego ruchu na konkretny IP wewnętrzny (jakby mi było potrzeba kilka serwerów wewnątrz firmy) i na każdy abym mógł jakoś ograniczyć transfer (o ile takie funkcjonalności w ogóle istnieją).

Wbudowane Wi-Fi mi nie potrzebne, choć może być.

Mógłby mieć więcej niż te 4 podstawowe porty LAN :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    @GacekSSJ4
    MikroTik RB4011IGS+RM
  • Poziom 12  
    KOCUREK1970 napisał:
    @GacekSSJ4
    MikroTik RB4011IGS+RM

Dzięki @KOCUREK1970 ! Fajnie wygląda. Oglądałem YT i tam jest aplikacja. Nie wiesz czy z poziomu http da się to konfigurować? Bo apka jest pod windowsa, a ja głownie na linuxie siedzę.