Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marantz AV8003 - Oddam za darmo (losowanie), uszkodzony.

23 Maj 2020 01:55 168 3
  • Poziom 12  
    Witam Serdecznie.

Wątek przypuszczam dość niecodzienny, a mianowicie, tak jak w temacie, oddam zupełnie za darmo procesor AV8003 (plus dwa piloty i mikrofon do auto-kalibracji).
    Z tym, że (tu prośba do administracji) myślę sobie, że nie dla każdego takowy sprzęt się nadaje do naprawy, bo jest on dość skomplikowany, a sam jego schemat, przypuszczam, że zajmuje tyle, co pierwszy tom Krzyżaków :)
    Więc by oddać go w rozsądne ręce, może wyznaczyli byście koledzy grupę użytkowników forum, którzy to będą w stanie sobie poradzić z naprawą takowego sprzętu i z ów listy wylosowałoby się szczęśliwca, który to będzie miał okazję sobie to naprawić i później albo zachować, albo sprzedać... ?
    Taki wstępny pomysł, niemniej jestem otwarty na jakiekolwiek propozycje...

O samym procesorze:
    Byłem szczęśliwym posiadaczem zestawu AV8003 + MM8003 od niemal nowości.
    Przez ostatnie 3 lata sprzęt nie był użytkowany (przeprowadziłem się na mniejsze mieszkanie), niemniej był odpowiednio zabezpieczony i składowany w suchym miejscu.
    Przyszło mi go sprzedać i gdy znalazł się kupiec, to pomyślałem, że rozsądnym będzie go jeszcze raz w całości podłączyć i przetestować wszystkie funkcje, tak by nowy nabywca nie miał żadnych rozczarowań.
    Po podłączeniu do sieci, jednostka procesora bez wyświetlania żadnych informacji przeszła natychmiast w tryb stand-by, dioda power migała raz na cztery sekundy i procesor nie reagował na sygnały z pilotów RC101 i RC201 (oba z nowymi bateriami)
    Podniosłem mu maskę, ale okazało się, że "są to za wysokie progi na moje nogi" więc zawiozłem sprzęt do lokalnego "uzdrowiciela". Pan miły, po krótkim czasie zwrócił sprzęt, nadal niesprawny, nic mnie to nie kosztowało, ale od tej pory dioda power / stand-by już nawet nie miga.

Tyle w temacie, nie wiem jakiego typu jest w nim usterka, niczego mu fizycznie nie brakuje. ostatnio (3 lata temu) działał bez zarzutów.
    Kosmetycznie jest to sprzęt w stanie idealnym.
    Wzmacniacz MM8003 zostaje ze mną.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Red. Komputery FAQ
    Ot taki amplituner, który zamiast wzmacniacza ma bardziej rozbudowane wejścia i wyjścia. Żadna filozofia. Ogólnie raczej chętnie nikt nie będzie się podejmował naprawy, zwłaszcza po innych "serwisantach" którzy polegli. Poza tym administracja raczej zajmuje się czymś innym, niż wyznaczanie osób do teleturnieju, którego nawet nie organizują :D

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak wystawisz na licytację. Na pewno coś zarobisz.
  • Poziom 36  
    Mark Masterson napisał:
    przeszła natychmiast w tryb stand-by, dioda power migała raz na cztery sekundy

Uszkodzenie tak sygnalizowane było stosunkowo proste do zdiagnozowania.
    Układ Protect wyłączał amplituner po otrzymaniu sygnalu z jednego z kontrolowanych parametrów, obwodów.
    Teraz:
    Mark Masterson napisał:
    dioda power / stand-by już nawet nie miga

to juz moze byc poważniejsza sprawa. Nie chcę zapeszać.
  • Red. Komputery FAQ
    jozgo napisał:

Teraz:
    Mark Masterson napisał:
    dioda power / stand-by już nawet nie miga

to juz moze byc poważniejsza sprawa. Nie chcę zapeszać.

To mi się wydaje problemem który powstał przez innych którzy wkładali tam rączki.

To że nie ma tu typowego stopnia końcowego dużej mocy to i układ protect będzie prostszy.