Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie komputerów + osprzętu i internet.

23 Maj 2020 02:05 186 11
 • Poziom 1  
  Witam, w sumie temat jest następujący. Potrzebuje połączyć serwer z komputerem, który będzie używany w gastronomi do zbierania zamówień, który także ma być połączony z bonowikami i do tego trzeba podłączyć internet ażeby podłączyć drukarkę faktur (ma być połączona przez wifi) I teraz tak. Serwer jest ustawiony na 192.168.1.40 i to pula z adresów routera, z kolei komputer do usług ma sieć 192.168.0.20 (nie działa internet bo nie ma adresów z puli routera). I teraz tak, ustawiając pule adresów routera na komputerze użytkowym tracę połączenie z bonownikami. Jak to teraz zrobić żeby był przesyl danych sql, połączenie pomiędzy serwerem a komputerem +bonowniki oraz dostęp do internetu. Macie jakiś pomysł?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

 • Poziom 29  
  A nie można zrobic puli adresów usawionej na 192.168.0.20 w serwerze ?
  Co przydziela adresy serwer ?
  Zawsze możesz zastosować router :D wejście ustawić na pule serwera w wyjscia na te od usług.
  Rozrysuj to jak to wygląda.
 • Poziom 1  
  Nie spojrzałem ale raczej wątpię, serwer nie przydziela adresów. Jedynie router przydziela adresy pod internet. Najlepiej żeby zostawić to wszystko tak jak jest plus podpiąć się pod pule adresów routera żeby otrzymać odpowiedz internetu.
  Wyjątek na końcówkę 1.20 przejdzie czy nie bardzo?
 • Poziom 26  
  Najlepiej to jest zmienić konfigurację sieci na taką by te wszystkie urządzenia były w jednej sieci i miały stałe adresy IP. Ewentualnie IP wymusić na serwerze DHCP w routerze, ale jeśli zrobisz to na routerze to w przypadku jego uszkodzenia konfigurujesz wszystko od początku. Przy obecnej sieci prosisz się o ciągłe kłopoty. Dlaczego komputer do usług jest w innej sieci a serwer w innej?
 • Poziom 1  
  Szczerze. Pierwsze co pomyślałem to samo, wszystko jest beznadziejnie zrobione przez jakiegoś... jeśli nie chciałbym zmieniać tylko dodać sieć to myśle, ze nowa karta sieciowa na adres routera powinno być oki? Bo problem jest zmienić IP na bonownikach a jeden ma końcówkę adresu ...168.1.13 a drugi już ...168.192.1. Wiec totalnie bez sensu. Tak czy siak gdy na użytkowym jest ustawione jak poniżej i jest przesyl do drukarek. Natomiast jeśli ustawie automatyczne IP to zostaje przydzielane IP routera wiec jest na odwrót. Internet ale z brakiem przesyłu danych Połączenie komputerów + osprzętu i internet.

 • Poziom 29  
  nie prosciej dodac router ? wejscie z jednej sieci wyjscie z drugiej ustawić ?
  niezbyt to eleganckie ale powinno działać
 • Poziom 1  
  Tak niby tez można ale będą szczery nie chciałem się bawić z dodatkowym routerem
 • Specjalista Sieci, Internet
  Co za porady z routerami, kolejne dziadowanie. Ręce opadają.
  Jak chcesz żeby wszystko działało bezproblemowo, to weź porządnego informatyka i niech Ci przekonfiguruje tę sieć do jakiejś spójnej adresacji.
  Możesz też każdemu interfejsowi na dowolnym PC nadać więcej niż jeden adres: https://adminakademia.pl/2019/05/05/ciekawost...sow-do-karty-sieciowej-w-systemie-ms-windows/
  Na kartach w PC ustawiasz tyle adresów ile potrzeba. Masz wtedy jedną sieć Ethernet i kilka logicznych sieci IP. Pamiętaj natomiast, że brama domyślna ma być tylko w jednej sieci ustawiona w Twoim przypadku.
 • Poziom 1  
  Jak widziałem u mnie jest brama 255.255.0.0. Jutro spróbuje dodać ip z końcówką routera oraz tą bramą i zobaczymy. Na pewno napiszę, gdzieś mi świtało o tym kolejnym ip ale nie wiedziałem gdzie. Póki co dziękuję i napisze jutro ^^
  Ps. Dziwne jest to, że komputer w sieci 192.168.1.40 pinguje się z PC 192.168.0.20 i routerem z końcówką 1.254(to akurat normalne) ale PC 0.20 nie pinguje się z routerem.
 • Poziom 43  
  Nic nie jest dziwnego - ten adres który nazywasz bramą (255.255.0.0) - nie jest bramą ale maska podsieci która własnie pozwala ci na pingowanie większej puli IP. Coś mi się wydaje że nawet z podstawami ciężko u ciebie.
 • Poziom 1  
  hermes-80 napisał:
  Nic nie jest dziwnego - ten adres który nazywasz bramą (255.255.0.0) - nie jest bramą ale maska podsieci która własnie pozwala ci na pingowanie większej puli IP. Coś mi się wydaje że nawet z podstawami ciężko u ciebie.

  Zły dzień? Napisałem co innego, myślałem co innego. Ot co, nie wchodzę non stop na forum bo nie mam na to czasu aczkolwiek dziękuje za zaangażowanie. Maska jest wszedzie ta sama. Jutro dodam wyjątek na karcie sieciowej i spróbuje połączyć PC z internetem