Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GRUNDIG RR760 nie odtwarza CD

23 Maj 2020 11:10 90 5
  • Poziom 37  
    Witam
    Urządzenie pierwotnie nie czytało żadnych płyt CD. Po "podkręceniu" lasera zaczęło czytać płyty tłoczone (długo próbował załadować track listę).

Po wymianie lasera bez podkręcenia sytuacja j/w. Płyta jest długo wczytywana około 15s i czasami uda się ją odtworzyć (tylko oryginały). Jak już odtwarza to bezproblemowo do samego końca.

Poziom RF około 1Vpp więc prawidłowy.

Czyżby źle wykonany laser czy uszkodzenie w elektronice napędu?

Schemat:
    https://manualzz.com/doc/20131529/service-manual-audio-rr-720-cd-rr-760-cd
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Poziom 29  
    Wysokosć płyty się zgadza nie jest za wysoko ?
    Miałem raz tak, że chińczyk laser był niżej około 1mm i tak się zachowywał.
    Albo tandetny chinol Ci się trafił.
  • Poziom 37  
    Ok temat wczytywania płyty rozwiązany. Wcześniej się pomyliłem i poziom RF był ~2V. Po zmniejszeniu wzmocnienia potencjometrem na płycie i zmniejszeniu prądu lasera poziom jest 1.1Vpp i wczytuje bezproblemowo nagrywane i tłoczone CD. Pozostał problem chyba z śledzeniem bo ciężko zaskakuje odtwarzanie (udaje się raz na kilka prób) mimo prawidłowego wczytywania track listy.

Chyba mam rozwiązanie problemu: GRUNDIG RR760 nie odtwarza CD GRUNDIG RR760 nie odtwarza CD
  • Pomocny post

Poziom 29  
    mowilem ze tandetny chinol ... i cos nie tak z ogniskowaniem :D
    ale, że aż tak :D
  • Poziom 37  
    Jakby nie to, że mam możliwość zwrotu to bym poprawił montaż tej fotodiody i na 90% by chodziło a tak to trzeba czekać.
  • Poziom 43  
    Z tego co widzę to chyba laser z odrzutu z wymienianą fotodiodą, co by zrobić z niego dobry.
    Reklamuj.