Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wbudowany mikrofon w ASUS X550V nie działa

23 Maj 2020 11:29 132 5
  • Poziom 6  
    Witam,
    mam problem. Chciałam wyciszyć mikrofon wbudowany w laptopie ASUS X550V. W tym celu kliknęłam prawym przyciskiem w ikonę głośnika na pasku i wybrałam "Urządzenia do nagrywania" (niestety nie udało mi się wcześniej znaleźć odpowiednich suwaków do mikrofonu). Tam był 1 mikrofon, który sprawnie działał. Ale po kliknięciu go prawym przyciskiem myszy jedyne co można było zrobić to dać "wyłącz". Po wybraniu tej opcji mikrofon odinstalował się całkowicie i nawet po anulowaniu okna oraz restarcie komputera wyświetla komunikat "Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio". Można to jakoś cofnąć? Może trzeba ściągnąć jakieś sterowniki czy wejść gdzieś głębiej w ustawienia?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Wpisz w Menu start (w lupkę) "Zarządzaj urządzeniami wejściowymi". Pojawią się ustawienia systemowe, a na samym dole będą widniały urządzenia wyłączone. Powinien się tam znaleźć wyłączony mikrofon. Włącz go.
  • Poziom 6  
    Niestety, nie wyszukuje mi takiej opcji. Mam tylko "Zarządzaj ustawieniami audio" ale tam dalej twierdzi, że nie ma żadnego mikrofonu... Zapomniałam dodać, że jeśli chodzi o system to mam Windows 8.1 (o ile to coś zmienia). Czy przywrócenie systemu do wersji np. sprzed 2-3 dni pomoże?
  • Poziom 28  
    aganieha napisał:
    . Czy przywrócenie systemu do wersji np. sprzed 2-3 dni pomoże?

Jeżeli te 2-3 dni wcześniej mikrofon był włączony to tak.

Dodano po 4 [minuty]:

Możesz jeszcze spróbować w Windows 8.1 w Menadżerze urządzeń kliknąć prawym klawiszem myszki i wybrać "Pokaż wyłączone urządzenia", i jak się pojawi mikrofon, to go włącz.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Na liście urządzeń do nagrywania można kliknąć prawym przyciskiem i pokazać wyłączone urządzenia. Wtedy wyłączone urządzenie powinno się pokazać na liście i można będzie je włączyć. Teoretycznie :)

Wbudowany mikrofon w ASUS X550V nie działa
  • Poziom 6  
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Udało się ostatnim wymienionym tu sposobem :)