Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radio vordon nie gra - radio vordon AC8103AG teksas

mrrczikita 23 May 2020 11:44 2208 7
e-mierniki
    mrrczikita
    Level 2  
    Witam, mam problem z radiem, po zapaleniu silnika radio nie gra, po resecie radia, gra, jednym słowem gra kiedy mu sie chce, wszystkie inne nosniki grają, radio było wysłane do serwisu i stwierdzili że usterki nie ma, radio podłączałem w warsztacie, czy ktos jest w stanie pomóc?
  • e-mierniki
    actin
    Level 34  
    Odpiąć radio i podłaczyć na stole. Wtedy bedzie widomo czy problem jest w urządzniu.
    Radio nie gra oznacza że się wyłaczy czy że jest podświetlne, coś na ekranie i brak dźwięku?
  • e-mierniki
    mrrczikita
    Level 2  
    Witam, radio świeci sie całe tylko nie ma głosu,jak juz pisałam, radio raz gra a raz nie. Radio po "odpoczynku" 2-3 godzin gra
    actin
    Level 34  
    Prawdopodobnie problem z końcówka mocy bądź przetarte przewody i styka do masy.
    Sprawdzić przewody i ewentualne zimne luty.
    KulfonByk
    Level 3  
    Hej.
    Twój problem, jak i mój i pewnie wielu innych użytkowników jest taki, że to wada fabryczna i radio nie odbiera kiedy jest w trybie podtrzymania, bo tylko radio nie odbiera? Tak? Więc trzeba ten tryb wyłączyć (radio jest podtrzymywane przez godzinę) po jego wyłączeniu radio każdo razowo uruchamia się od zera co trwa długo i irytuje, ale ja mam radio bez gwarancji więc nic z tym nie zrobię ty jeśli ja posiadasz to kasę możesz odzyskać.
    viktormst
    Level 1  
    Witam
    Miałem ten sam problem z radiem vordon (przy odpaleniu silnika zanikał dźwięk z radia i trzeba było resetować radio aby ponownie wrócił dźwięk) reszta aplikacji chodziła bez przeszkód i dźwięk był . Problem rozwiązałem przez dodanie kondesatora (koszt 7 zł)na kabel zasilający ten który włącza radio po przekręceniu stacyjki . Po podłączeniu miernika okazało się że jak przekręcam zapłon to na kablu pojawia się 12V a gdy uruchamiam silnik zasilanie spada do 0,00 przez niecałą sekundę i wtedy radio robi się na sekundę ciemne po czym zapala się i wtedy nie ma głosu .Po dolutowaniu kondesatora to się nie dzieje (napięcie jest utrzymywane ) a radio gra bez problemu . (w radiu są dwa plusy jeden ma stałe 12v a drugi po przekręceniu zapłonu(kluczyka) ma 12v ,Kondesator należy przylutować :
    jedną nóżkę minusową kondesatora do minusa na kostce w radiu
    drugą plusową nóżkę kondesatora do plusa w kostce w której pojawia się 12V po przekręceniu kluczyka )
    W moim radiu problem zniknął mam nadzieje że pomogłem
    KulfonByk
    Level 3  
    Hej, dzięki za radę, warto sprawdzić. Jaki dałeś kondensator? Możesz jakiś schemat dać jak to lutować? Nic nie spale łącząc kable równolegle kondensatorem? bo chyba tak mam to polutować?
    justka80
    Level 30  
    Nie we wszystkich samochodach następuje wyłączanie napięcia ACC podczas rozruchu silnika.
    W opisywanych przypadkach, być może tak jest i zastosowanie rozwiązania opisanego przez kol. "viktormst" jest skuteczne.
    Na początek nie lutowałbym (w ciemno) tego kondensatora, tylko osadziłbym jego końcówki w kostce radia i wypróbowałbym kilkakrotnie uruchamiając radio.
    Radzę zastosować kondensator 2200 uF/25V.

Osobiście rozwiązałbym to doprowadzając +12V do ACC radia nie ze stacyjki, lecz z innego miejsca, gdzie to napięcie występuje po włączeniu zapłonu.