Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaczarowana karta muzyczna? - Wyjście SPDIF, jack? o co chodzi?

23 Maj 2020 11:58 120 3
  • Poziom 7  
    Cześć wszystkim, dopiero co kupiłem kartę SB Audigy Se za całe 40zł i mam pewną zagwozdkę, bo zastanawiam się nad sensownością kupna kabla optycznego z wejściem w moją kartę muzyczną SPDIF(jack3,5) żeby potem podpiąć go pod głośniki i mieć niby lepszy dźwięk, ale gdy teraz mam podpięte swoje słuchawki (isk hp580) normalnie pod zielonego jacka na karcie, to w opcjach wyboru źródła dźwięku na dole w rogu (windows 10) mam do wyboru dźwięk:
    1.Cyfrowy Interfejs Audio SBAudigy (!??!)
    2.Głośniki SBAudigy
    3.PL2730H - wtedy gra mi monitor podłączony przez hdmi

Zarówno na opcji Cyfrowy interfejs oraz na Głośniki grają mi słuchawki, i co ciekawe jest jakaś różnica (ale nie wiem czy to nie kwestia equalizera). Nie jestem melonamem a muzyki będę słuchać ze spotify, ok a więc czy ktoś wyjaśni mi tą opcję Cyfrowy Interfejs Audio? Dlaczego ją mam i słuchawki grają? Oraz czy warto będzie podpiąć przyszłe głośniki 2:0 (których szukam, ale nie będzie to jakaś wysoka półka raczej coś do 400zł) właśnie takim kablem optycznym zamiast zwykłym jackiem? Wielkie dzięki za pomoc wszystkim!

Zaczarowana karta muzyczna? - Wyjście SPDIF, jack? o co chodzi?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 42  
    A jaką masz płytę główną bo ten SE to był dobry wieki temu, obecne i dawniejsze dzwiękówki go przeganiają jakością.

Jak nie czujesz rożnicy to nie ma sensu pchać się na cyfrowy kabel - to dobre jak podpinasz amplituner i ten amplituner obsługuje głośniki.
  • Poziom 7  
    Płyta głowna też ma swoje lata msi b75ma e33. Hmm mówisz że ta moja karta dźwiękowa to jednak kupa? Ja zauważyłem różnicę między tą zintegrowaną jak podłączyłem tą audigy se to jakość była ewidentnie lepsza, a głośność bez zakłóceń wzrosła chyba 3 krotnie.

PS: Znalazłem taką kartę za 100zł, byłoby to lepsze od mojej audigy se? - Sound Blaster X-FI SB0460

• Poziom 43  
    herbatkowy napisał:
    Oraz czy warto będzie podpiąć przyszłe głośniki 2:0 (których szukam, ale nie będzie to jakaś wysoka półka raczej coś do 400zł) właśnie takim kablem optycznym zamiast zwykłym jackiem?

Głośniki muszą posiadać wejście cyfrowe Coaxial jeśli ma to działać.
    Karta nie jest zła, sam takowej używałem ze sterownikami Daniela.