Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WLT24460PL/02 - Nie wypompowuje wody

Borutka 23 Maj 2020 12:31 183 5
    Borutka
    Poziom 27  
    Witam, Pralka jest prawie nowa, tuż po gwarancji. Należy do moich sąsiadów i model wpisałem orientacyjnie.
    Pralka nie wypompowuje wody. Moje obserwacje są następujące. Luzów na wirniku pompy raczej nie ma, filtr czysty, odpływ drożny. Wąż łączący bęben z pompą nie był rozbierany, ale przy zdjętym filtrze odpływ wody z bębna wydaje się raczej swobodny. Oględziny dopływu i odpływu pompy kamerką inspekcyjną od strony filtra, niczego nie wniosło.

Silnik pompy uruchamia się zgodnie z programem. Przy założonym filtrze, na początku odpompowywania szum wody i całego układu wydaje się typowy. Po krótkiej chwili szum ustaje i pozostaje buczenie pompy. To buczenie z czasem potrafiło się nasilać. W tym czasie wody z bębna praktycznie nie ubywa. Po wykręceniu filtra, woda z układu się wylewa, a wirnik silnika pompy wciąż się tak samo obraca. Równocześnie z wnętrza pralki słychać niezbyt głośnie dźwięki. Coś jakby syczenie powietrza, jakby bzyczenie elektromagnesu małego przekaźnika - nie potrafię tego opisać.

Reasumując, czy silnik pompy może być zbyt mało wydajny, mimo pozornie normalnej pracy? Czy też należy dokładnie sprawdzić wąż łączący bęben z pompą?

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    Kenworth 18
    Poziom 39  
    Jeśli woda wypływa bez problemu po odkręceniu filtra to świadczy to o braku zatoru, "buczenie" silnika pompy świadczy ewidentnie, że nadszedł jego koniec. Niestety szykuje się wymiana kompletnej pompy ponieważ z dostaniem samego silnika może być problem, ale warto zerknąć na znany portal aukcyjny. Tutaj pompa:Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
    mrice
    Specjalista AGD
    Skoro model jest wpisany orientacyjny to my też możemy zgadywać orientacyjnie. Konkretny e-nr urządzenia podaj.
    Borutka
    Poziom 27  
    Mam nadzieję, że uzupełniłem kompletnie. Aczkolwiek sądzę, że problem jest ogólny co do zasady działania i sam model nie jest tu kluczowy.
    TONI_2003
    Moderator
    mrice napisał:
    Skoro model jest wpisany orientacyjny to my też możemy zgadywać orientacyjnie. Konkretny e-nr urządzenia podaj.

Moderowany przez TONI_2003:

3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

PS.
    Borutka napisał:
    Wyszedł z tego galimatias. Dla porządku na Forum, chciałbym prosić o usuniecie tego wątku.
    Sebastian_M26
    Poziom 17  
    A do czego podłączona rura odpływowa?