Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c 360 - Po remoncie silnika traktor nie chodzi

23 Maj 2020 12:41 186 4
  • Poziom 2  
    Witam

Zrobiłem remont silnika, wał i blok były zawożone do szlifu, nowe tuleje i tłoki. Złożyłem wszystko traktor w miejscu chodzi normalnie natomiast po przejechaniu kilkuset metrów tak jakby coś go blokowało i traktor nagle gaśnie. Co może być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Pewnie 'łapie' na panewkach. Jak zgaśnie, to da się obrócić kołem zamachowych (przez okienko)?
    Zakładam, że zasilanie w paliwo wykluczyłeś.
  • Poziom 2  
    Normalnie się obraca. Potem jak zgaśnie to też normalnie pali
  • Poziom 23  
    Miałem taki przypadek - winny był dopływ paliwa. Coś przytykało kranik. Na wolnych i średnich obrotach ciągnik pracował, na 2000 obr/min pochodził raz krócej, raz dłużej i gasł. Silnik też był po remoncie. Pomagało zamknięcie i otwarcie kranika.
    Wcześniej winny był zapchany otworek w korku zamykającym wlew paliwa.
    I raz jeden sąsiad odstąpił mi brudne paliwo - ciągnik zasłabł na polu w czasie pracy. Zjechał do domu, ale nie było mowy o cięższej pracy, nawet nie dawał rady ciągnąć po polu brony. W tym wypadku pomogło czyszczenie filtrów paliwa, później je wymieniłem. Gdy ciągnik zgasł mi koło domu cwanego sąsiada ten od razu powiedział, że trzeba czyścić filtry paliwa - znaczy się, że wiedział, że paliwo jest brudne. Miał pecha, bo akurat wymieniłem filtry, więc jego uwaga nie była trafiona.
  • Poziom 20  
    Założyłem, że jeśli kolega robił remont, a przynajmniej go składał do kupy, to potrafi zdiagnozować i wykluczyć problemy z zasilaniem w paliwo. Również jeśli mówi, że coś go blokuje, to wie co mówi. Czyżbym był w błędzie?