Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder nbox 2850st enigma2

simson5 23 May 2020 19:19 2727 3
    simson5
    Level 7  
    Witam mam problem z instalacją oprogramowania poprostu nie wiem jakie pliki wsadzić na pena czytam i czytam i się już zakręciłem sprawa wygląda tak dostałem dekoder który był martwy (wcześniej miał enigmę czyli procesor zmieniony) zamówiłem kość nor z wgranym u boot ale bez env po wlutowaniu tej pamięci dekoder uruchomił się znaczy zapaliło się zielone światełko i tyle domyślam się że teraz trzeba wgrać enigmę wygrywałem pliki na pena ( tak jak to się robi np w 5800 bska ) ale po włączeniu pen mruga chwilę i nic się dalej nie dzieję proszę o wytłumaczenie co dalej zrobić żeby była w dekoder wgrana enigma

Dodano po 5 [godziny] 41 [minuty]:

Ustaliłem już że problem jest w braku env może ktoś wie jak go dograć jaki adres początkowy i koncowy
    jary84
    Level 11  
    Tak się wgrywa z tego co pamiętam:

kopiujemy pliki do głównego katalogu pendrive'a (update.img, rootfs.img, kernel.img),
    odłączamy nbox'a z prądu,
    podłączamy pendrive z oprogramowaniem,
    naciskamy przycisk zasilania i trzymamy wciśnięty,
    włączamy dekoder do prądu,
    na wyświetlaczu pojawi się napis "PROG", wtedy puszczamy przycisk,
    na koniec wgrywania pojawi się napis "OK",
    odpinamy pendrive i odłączamy a potem podłączamy zasilanie.
    simson5
    Level 7  
    Coś ci się pomyliło w adb2850st nie ma wyświetlacza i bez wgranego env nic nie zrobisz trochę już się podszkolilem

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Może się komuś przyda w sieci nic nie mogłem znaleźć i pisałem po serwisach instalujemy program blackbox puzniej zakładka zapisz env czekamy chwilę wyłanczamy dekoder z prądu wkładamy pena z wgranym update env włanczamy do prądu i czekamy aż się zaktualizuje pen zacznie mrugać po skończeniu dioda w dekoderze zacznie mrugać na zielono znowu odłączamy zasilacz wgrywany na pena enigmę znowu do dekodera wyłanczamy zasilacz znowu się aktualizuje gdy zacznie mrugać zielona dioda odłączamy zasilacz wyciągamy pena i znowu startujemy sprzęt powinna już odpalić się enigmą :)