Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R530 - Zakłócenia mikrofonu przy podpięciu zasilacza

23 Maj 2020 14:00 105 6
  • Poziom 5  
    Witam,

mam taki problem w moim laptopie, iż podczas rozmowy na komunikatorze (discord, messenger), odbiorcy nie mogą mnie zrozumieć, ponieważ pojawia się głośne buczenie, trzaskanie itp. Posiadam zewnętrzny mikrofon, z którego korzystam od lat i nie było z tym żadnego problemu. Od wczoraj pojawił się wcześniej wspomniany problem, ale występuję on tylko wtedy, gdy komputer jest podpięty zasilaczem do prądu, natomiast kiedy odłączę zasilacz, mogę normalnie rozmawiać na komunikatorach, słychać mnie bardzo dobrze. Zasilacz nie jest oryginalny, ale pożyczyłem takowy i nic to nie zmieniło. Dodatkowo podpiąłem zewnętrzną kartę dźwiękową, podpiąłem mikrofon i jest identycznie. Jedynie po odłączeniu zasilacza mogę normalnie rozmawiać. Mikrofon podpiąłem także do innego komputera i także normalnie można rozmawiać.

Proszę o jakieś wskazówki i informacje.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Zasilacz podłączony do gniazdka z uziemieniem?
  • Poziom 5  
    Tak, gniazdko z uziemieniem.
  • Spec od komputerów
    To odkręć gniazdko i sprawdź czy przewód PE jest dobrze przykręcony lub sprawdź na innym gniazdku.
  • Poziom 5  
    Podłączyłem sprzęt w innym pomieszczeniu i dalej bez zmian.
  • Poziom 5  
    W sumie masz racje, bo ja się może tak dobrze nie orientuje odnośnie instalacji w domu, ale popytałem i poszedłem do pokoju, gdzie na 100% jest nowa instalacja z uziemieniem. Teraz przetestowałem z zasilaczem i bez i tak samo dobrze mnie słychać.