Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik BELIMO BLE 24 podłaczeni.

23 Maj 2020 15:21 153 16
  • Poziom 12  
    Witam mam pytanie,siłownik wyżej wymieniony będę chciał wykorzystać do zaworu kulowego czyli zamknij,otworz jest on na 24V po podłączeniu siłownika do napięcia 24V siłownik zrobi obrót 90 stopni i się wyłącza, czyli jest OK..pytanie czy nic się mu nie stanie gdy będzie cały czas podłączony do tych 24Volt.. Siłownik BELIMO BLE 24 podłaczeni.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    Patrząc na schemat to 24v go także zzamyka, więc wszystko będzie ok. W końcu ktoś to tak zaprojektował. Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

p.obelix napisał:
    Spokojnie do tego został zaprogramowany czyli napięcie na otwarcie czy zamknięcie jest podawane cały czas.

Widzę ze pisalismy post jednoczesnie :-)
  • Poziom 12  
    Witam a już chciałem przenieść temat,bardzo dziękuje.....
  • Poziom 12  
    Witam ponownie,nie chcąc zakładać nowego tematu napisze tutaj,mam następny problem może ktoś pomoże przeszukałem pól dnia internet i nic nie znalazłem,potrzebuje tego trzpienia który wchodzi w ten siłownik,lub jak on ma fachowo nazwę. Siłownik BELIMO BLE 24 podłaczeni.
  • Poziom 12  
    Tom no dzięki ale stronka w języku angielskim lub niemieckim...
  • Poziom 42  
    Ten trzpień to kwadratowy pręt. Takie kwararatowe czopy mają z reguły przepustnice.
    Ta gwiaździste gniazdo pozwala na ustawienie trzpienia co 30 stopni.
    Na koniec sprawdź ustawienie przełącznika kierunku otwierania.
  • Poziom 12  
    jack63 bardzo dzięki już sprawdzam....
  • Poziom 42  
    Z tego co pamiętam wchodzi tam kwadrat 14 lub 15 mmm, ale nie jestem pewien.
    Do zaworu trzeba kupić lub wyrzeźbić sprzęgło.
    Rozwiązanie dobre tylko zamykanie/ otwieranie dość powolne.
    Tego typu roziązanie stosowano do zawor9 w układach próżni.
    Wg mnie siłowniki Belimo wciąż są najlepsze i co bardzo ważne nie są zasilane 230AC. To ostatnie uważam za komoletnie chory, bo niebezpieczny pomysł.
  • Poziom 12  
    jack63 w moim przypadku szybkość jest mało ważna,nawet gdyby się otwierał i zamykał 10min to mi to nie przeszkadza ważne żeby ten zawor się zamykał i otwierał,jak pisałeś ze Belimo są wciąż najlepsze to dorobienie czy wyszlifowanie nie daje mi 100 procentowej pewności ze będzie pasował idealnie do tego otworu,to tak jakby do mercedesa założyć koło od fiata 126P
  • Poziom 42  
    Robot17 napisał:
    dorobienie czy wyszlifowanie nie daje mi 100 procentowej pewności ze będzie pasował idealnie do tego otworu,to tak jakby do mercedesa założyć koło od fiata 126P

Nie przesadzaj. Konstrukcja siłownika jest dokładnie przemyślana i sprawdzona w praktyce. Pozwala na spore niedokładności montażu. Jakbyś widział niektóre wynalazki montażystów osprzętu central wentylacyjnych to byś się zdziwił.
    Ściągnij sobie te instrukcje ze strony Belimo. Jezyka nie znasz ale rysunki chyba czytać umiesz. Do tego google translator .
    Ja nie będziesz wiedział to pytaj.
    Ważna jest jedna zasada. Siłownik ma głównie spoczywać na tym kwadratowym elemencie. Zabezpieczenie przed obrotem całego siłownika ma być punktowe i wahliwe.
  • Poziom 12  
    jack63 no tak masz racje,tylko ten pospiech bo ze zdobyciem tego siłownika był problem,jak zdobyłem pojawił się drugi problem,niby zwykły pręt a ciężko go odszukać w necie już nie wspomnę o jego nazwie ...może byłoby szybciej..
  • Poziom 14  
    jack63 napisał:
    Robot17 napisał:
    dorobienie czy wyszlifowanie nie daje mi 100 procentowej pewności ze będzie pasował idealnie do tego otworu,to tak jakby do mercedesa założyć koło od fiata 126P

Nie przesadzaj. Konstrukcja siłownika jest dokładnie przemyślana i sprawdzona w praktyce. Pozwala na spore niedokładności montażu. Jakbyś widział niektóre wynalazki montażystów osprzętu central wentylacyjnych to byś się zdziwił.
    Ściągnij sobie te instrukcje ze strony Belimo. Jezyka nie znasz ale rysunki chyba czytać umiesz. Do tego google translator .
    Ja nie będziesz wiedział to pytaj.
    Ważna jest jedna zasada. Siłownik ma głównie spoczywać na tym kwadratowym elemencie. Zabezpieczenie przed obrotem całego siłownika ma być punktowe i wahliwe.

Pewnie nawet nit by wystarczył żeby by silownik sie nie obracał, bo oryginalny uchwyt to kawałek płaskownika z okrągłym trzpieniem.
  • Poziom 12  
    TomD ciekaw jestem jak to wygląda ten kawałek płaskownika z okrągłym trzpieniem.
  • Poziom 12  
    TomD dzięki, dzięki coś tam będę kombinował, generalnie to żeby nie pękło to w środku bo to chyba plastikowe a wtedy to już lipa...