Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek oleju z Piły Harder pn5200

23 Maj 2020 15:58 117 3
  • Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    One chyba tak mają. Moja też cieknie.
  • Poziom 39  
    To jest standard w chińskich pilarkach 45/52. Powodem jest słaby wcisk gumowego kołnierza wężyka o otworze karterów.
    Można to spróbować rozwiązać w następujący sposób:
    Zdemontuj sprzęgło, pokrywkę i pompkę oleju. Wyjmij wężyk ssący oleju.
    Do wnętrza kołnierza wciśnij ok. 5 mm długości odcinek wężyka o średnicy zewnętrznej 6 mm (wąż do pneumatyki), tak aby rozepchnęło kołnierz, był ciasno wpasowany w otwór karterów, a jednocześnie pozwalał na pełne wsunięcie w króciec pompki oleju.
    Jeżeli sposób ten nie sprawił że kołnierz wężyka siedzi ciasno w otworze karterów, konieczna będzie wymiana wężyka na nowy wraz ze zastosowaniem w.w. sposobu.
    Dwie godziny szukałem zdjęcia z mojej pierwszej przeróbki, mam jedynie zdjęcia na przykładzie pilarki-złomu w której w.w. sposób się nie udał (otwór w karterach 12 mm zamiast 11.5 mm).
    EDIT: Tak wygląda zamontowany w pilarce wężyk oleju z wciśniętym kawałkiem wężyka 6 mm:

BTW. Na zdjęciu nie widzę wychwytu łańcucha. Jest on potrzebny ze względu na działanie systemu antywibracyjnego (pręt ograniczający max. skok) oraz ze względów bezpieczeństwa w przypadku zerwania łańcucha.