Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi 100 C4 2.4d AAS Słabe wolne obroty - Nie da się ruszyć bez gazu

Nigeros 23 Maj 2020 16:12 72 0
    Nigeros
    Poziom 1  
    Witam wszystkich
    Posiadam Audi z silnikiem 2.4d AAS. Silnik ogólnie jest w miarę dobrym stanie, nie dymi mocno, zapala w miarę dobrze ale niestety jest problem z wolnymi obrotami. Są jakby słabe, w porównaniu do tego jak miałem 1.9 tdi 1Z to jest bardzo słabo. 1Z na wolnych obrotach nie dało się go zdłąwić, trzeba się było przyłozyć żeby zdechł przy ruszaniu, a u siebie mam tak że ja ruszam bez gazu to obroty spadają momentalnie i silnik nie próbuje wrócić do tych 900 obr/min tylko jak nie dodam gazu to poprostu go zmuli i zgaśnie.

Przy zapaleniu świateł czy wentylatora silnik potrafi zwolnić i powoli obroty spadają do poziomu gdzie juz zapala się kontrolka oleju, ale sam nie gaśnie, poprostu chodzi tylko bardzo powoli.

Audi ma pompę wtryskową z ręczną regulacją ( pokrętło ) podnoszenia obrotów, model o nr 074130107M. Wiecznie trzeba regulować te obroty pokrętłem bo inaczej zawsze są za wysokie albo za niskie.

Próbowaliśmy już regulować dawkę, kat wtrysku. Z pompy nie cieknie, po dodaniu gazu wydaje mi się że jest wszystko dobrze, auto jedzie, owszem muli trochę ale nie wiem czy to wina silnika AAS 82 KM czy to też efekt uszkodzenia pompy. Ogólnie osiągnąłem tym autem na autostradzie najwyższą prędkość rzędu około 160 kmh ( 2 dni rozpędzania :) ), od 0-100 kmh też ma okolo 20 sekund, nie mierzyłem stoperem ale fabrycznie ma 17 sek więc po 26 latach i 330 tys km odchył chyba w normie. :)

Kiedyś było mierzone ciśnienie sprężania, ale nie pamietam ile było, pamiętam jak spec mówił że jeszcze jest ok ( nie ze eleganco, tylko że OK ) i że nie ma dużych różnic pomiędzy cylindrami.

Nie znam się na tych pompach wtryskowych, nie bardzo wiem co może być przyczyną tej usterki. Mam drugą pompę na pdmianę, niby dobrą ale jeszcze jej nie założyłem, natomiast to dobra okazja aby się coś dowiedzieć od mądrzejszych o tym ustrojstwie.

Dzięki za pomoc i mam nadzieję, że dobrze opisałem problem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.