Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzbanek filtrujący - który wybrać?

23 Maj 2020 17:07 153 9
  • Poziom 16  
    Witam, planuję kupić jakiś dzbanek z filtrem, pooglądałem i poczytałem testy i chyba najlepszym wyborem będzie Aquaphor Onyx z filtrem B25+Mag.

Obecne parametry wody w moim bloku to:

Twardość 227mg/l
    Sód 87mg/dm3
    Potas 5.1mg/dm3
    Magnez 10mg/l

Będzie to dobry wybór ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Do czego ta woda ma być filtrowana? Na ile osób ma to filtrować?
  • Poziom 16  
    2 osoby ale pijemy dużo więc musi być większy

do picia z cytryną itp
  • Poziom 10  
    A na przykład do zupy, rosołu, czajnika? Czy tylko zimna woda pitna.
  • Poziom 16  
    To też ale zup u mnie się mało je, 2 razy w miesiącu jest rosół i to tyle.

Do czajnika w sumie też ale bardziej do ekspresa ciśnieniowego do kawy
  • Poziom 10  
    Woda średnio twarda i niewielkie spożycie. Celowałbym w dzbanek do którego są tanie filtry, bo to filtry ustanowią koszt dzbanka rozłożony w czasie. Odpuściłbym wkłady uszlachetniające np. Mg, bo uzdatniają tyle co kot napłakał, a i tak te minerały są ciężko przyswajalne przez przewód pokarmowy. Więcej minerałów przyswoisz z jednego obiadu niż przez tydzień picia takiej wody.
    Ja u siebie używam odwróconej osmozy, ale ja dużo zup gotuję i dużo różnych herbat parzę. Teściowie natomiast spożywają jak u ciebie i mają jakiś dzbanek, który zmiękcza nawet wodę, bo w czajniku nie osadza się kamień, jak to mieli wcześniej. Ogólnie są zadowoleni. Dzbanek kupili w Kauflandzie za mniej niż 10zł, a filtry kupują w marketach po 10zł. Nie wiedzą jakiej to firmy, więc podejrzewam jakieś zamienniki Brity. Filter starcza im na miesiąc czasu. Jak przegapią wymianę, to po pewnym czasie w czajniku elektrycznym pojawia się nalot. Tyle się dowiedziałem.
    Czy jest sens wydawać więcej za trochę węgla aktywnego w plastiku?
  • Poziom 16  
    Mam dość dźwigania i płacenia za wodę mineralną w butelkach. Głównie o to chodzi.

Teraz idzie lato i sobie wodę przefiltruję, dodam cytryny miodu itp i mogę na rower zabrać czy na spacer, nie muszę kupować izotoników itp.

Owszem ludzie piją wodę z kranu ale jakoś mnie obrzydza a jak przefiltruje to już inaczej będzie.
  • Poziom 10  
    Miałem dokładnie to samo. Taszczenie ciężkich zgrzewek do domu, wynoszenie pustych do plastiku i kasa jaka na to szła, a zwłaszcza w lecie. Filtry to nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Zapewnienia o zdatności kranówy do bezpośredniego spożycia także do mnie nie przemawiają.
  • Poziom 16  
    Czyli ten Aquaphor będzie ok?