Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice Hopp nie mogę przeprowadzić wczytywania pozycji ograniczników mechanicznych

23 Maj 2020 17:46 192 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z zamontowaniem automatyki NICE HOPP HO7124.
    Wszystko zamontowałem udało mi się wczytać urządzenia ale nie mogę przeprowadzić wczytywanie pozycji ograniczników mechanicznych jak przytrzymuje STOP/SET i CLOSE to tylko lampka ostrzegawcza mi miga jak poniżej:

I dioda BUS ma 10 mrugnięć.

Może ktoś ma pomysł co może być nie tak?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Spróbuj użyć polecenia "Odblokuj automatykę".
  • Poziom 10  
    A jak to zrobić? Bo w instrukcji nie znalazłem nic takiego jak to przeprowadzić.

Dodatkowo są tam mikro przełączniki widoczne na poniższym zdjęciu. Odpowiadają one za konfigurację typu bramy tzn, który motor jest pierwszy, który drugi jak wygląda zakładka. Ale nie znalazłem nigdzie w necie aby ktoś opisał, który za co dokładnie odpowiada.

Nice Hopp nie mogę przeprowadzić wczytywania pozycji ograniczników mechanicznych

A tak wygląda cały sterownik.

• Poziom 22  
    W instrukcji jest tabela opisująca "rozkazy" dostępne z pilota.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Fabrycznie nie powinny być wpisane do odbiornika żadne blokady ale .... (miałem do czynienia kiedyś z nówką Robusem 600 który był "fabrycznie" ustawiony w tryb slave....).

A spróbuj jeszcze przeprowadzić całkowite kasowanie pamięci i zacząć wszystko od nowa (instrukcja - punkt 7.5)
  • Poziom 10  
    Udało mi się rozwiązać problem z konsultantem NICE.

Dla osoby o podobny problemie poniżej opis.

Mikrostyk pierwszy powinien być na on pozostałe na off teoretycznie tak automatyka opuszcza fabrykę u mnie akurat wszystkie były na off.
    Po takim ustawieniu brama ruszyła bez problemu i przeszła adaptację. Dla informacji w tym modelu zmieniamy śliniki wtyczkami możemy przepiąć M1 z M2 i zmienić miejscami jeśli brama otwiera nie to skrzydło jako pierwsze.
    Jeśli brama po kliknięciu zamknij otwiera bramę to zmieniamy przewody we wtyczce stronami.

Dodatkowo musiałem zresetować odbiornik w centrali wcisnąć przycisk aż dioda mrugnęła 3 razy. (Najpierw jest jedno długie mrugnięcie potem takie mniej więcej co 1 sekundę puszczamy przycisk jak trzeci raz mrugnie dioda) ta czynność doprowadzi do zresetowania odbiornika OXI. Potem czekamy aż na odbiorniku OXI przestanie mrugać dioda trwa to ok 10 sekund dopiero przechodzimy do następnego kroku.

Zresetować piloty (wyjąć baterię przytrzymać przycisk obok kontroli włożyć baterię poczekać aż zapali się dioda na czerwono trwa to ok 3 sekund puścić przycisk poczekać aż zgaśnie dioda na pilocie i jeszcze raz go nacisnąć).

Dodać piloty ponownie do odbiornika w centrali (wcisnąć jeden raz szybko przycisk na centralce) wcisnąć przycisk na pilocie aż się sparują. Sparowanie będzie potwierdzone zadrżeniem pilota oraz zapalaniem się zielonej kontroli na nim. Jak coś jest nie tak kontrolka pozostanie czerwona.

Identyczna operacja dla drugiego pilota.

Operację musiał wykonać ze 3 razy zanim mi się udało.