Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik jednofazowy wyzwala różnicówkę.

23 Maj 2020 17:51 243 6
  • Poziom 13  
    Witam.
    Zamontowałem na działce licznik jednofazowy A31-BL01A-MID LCD ponieważ jestem podłączony do sąsiada a nie chce by nie było nie domowień w rozliczeniu. W prostej skrzynek gdzie jest różnicówka i dopiero B15 na gniazdka i B 10 na światło. Zamontowałem licznik przed różnicówką podając wejście zgodnie z schematem na L1, a L2 wyjście. Pod N podłączyłem zero. Niestety po zapaleniu się wyświetlacza i dwóch trzech sekundach różnicówka rozłącza. U sąsiada nic się nie dzieje a u mnie za licznikem wyzwala różnicówka. Przed modernizacją różnicówka działała. Po dołożeniu licznika rozłącza. Po obejściu róznicowki jest ok. Jedyne co mnie zastanawia to czemu po podaniu tylko na L1 napięcia to probówka się zaświeciła jak dotknęłem N na liczniku. Tak jak by było przejście?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator Samochody
    Cytat:
    Pod N podłączyłem zero

Ale wziąłeś ten przewód N z przed różnicówki ?, bo coś mi się zdaje że po niej
  • Poziom 13  
    Dokładnie to N idzie do róznicowki i wraca z tego samego zacisku do licznika. Przez licznik tylko faza przechodzi. Zero nie musi. A czy to normalne że jak dotkne probówką styku N na liczniku do którego nic jeszcze nie podłączyłem to probówka się zaswieci?
  • Moderator Samochody
    Ten schemat musi tak wyglądać
    Licznik jednofazowy wyzwala różnicówkę.
    Przewodu N, który idzie do odbiorników po RCD nie możesz podłączyć do licznika, który jest przed tym aparatem
  • Poziom 13  
    Tak napewno mam podłączone. Mogłem zdjęcie zrobić.
    Powiedzcie mi czemu na zacisku N sprawdzając probówką się świeci?
  • Moderator Samochody
    Bo z zacisków L1 - N jest zasilana elektronika licznika, jego podświetlenie
  • Poziom 13  
    Ok czyli to normalne. W poniedziałek spróbuję podłączyć licznik w domu i dam znać czy też tak robi.