Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaniem taśm led.

23 Maj 2020 18:11 93 7
  • Poziom 2  
    Witam

Posiadam kilka taśm oraz zasilaczy led. Po podłączeniu kolejno - zasilacz- kontroler i dwie taśmy 4m oraz 1.5m zestaw nie działa poprawnie. Ledy migotają, wyłącznie i wyłącznie następuje dopiero po wielokrotnym naciśnięciu power na pilocie.

Kiedy podłączam to samo pod stary zasilacz od laptopa (80W) wszystko działa poprawnie.

Poniżej załączam zdjęcia wszystkich elementów układanki.

Jest ktoś w stanie powiedzieć co robię źle I co dokupić aby wszystko działało poprawnie?
    Problem z zasilaniem taśm led. Problem z zasilaniem taśm led. Problem z zasilaniem taśm led.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    A w jaki sposób to łączysz?
  • Poziom 2  
    Kostkami, tak jak na zdjęciu z kontrolerem ale jak wcześniej lutowałem to efekt był ten sam.

Obydwie taśmy sa podłączone do kostki za kontrolerem Problem z zasilaniem taśm led.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Tak pobieżnie, taśma chce ok 1A/m. Ty podłączasz ponad 5m taśmy pod zasilacz 4A.

Tak poza tematem.

Kupiłeś bardzo fajny zasilacz bo sciemnialny od strony sieci, ale nie wykorzystasz jego możliwości bo będziesz sciemniał LED od strony 24V.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Paski są 23 W/m, a masz w sumie 5,5m * 23 W. Zasilacz jest za słaby.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Zauważ, że taśma led ma napisane 23W/m czyli na 1 metr taśmy potrzebujesz blisko 1A prądu z zasilacza. Podpinasz 5,5mb taśmy - czyli na granicy możliwości zasilacza i ten po prostu zostaje przeciążony i się wyłącza. Albo krótsza taśma albo mocniejszy zasilacz. Natomiast zasilacz z laptopa prawdopodobnie jest w stanie dać nieco więcej prądu i dlatego wszystko działa. Jest jeszcze jedna możliwość -zasilacz z laptopa daje nie 24V a 19V co wpływa na zmniejszenie poboru prądu przez paski led i dlatego nie zostaje przeciążony.
  • Poziom 2  
    To by wszystko wyjaśniało. Dziękuję za pomoc. Myślałem, że skoro zasilacz ma 100W to spokojnie podłącze 3 taśmy po 23W ale tak to jest jak się człowiek nie zna.

Czyli rozumiem,że mogę podłączyć maksymalnie jedną taśmę pod jeden zasilacz i powinno działać poprawnie? Mam ich chyba 5 i do tego około 8 taśm, a szkoda żeby się marnowało
  • Poziom 21  
    Myślę, że maksymalnie uda się podpiąć 4,5mb taśmy pod jeden zasilacz aby wszystko działało.