Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitoring i nagrania zarejestrowanego ruchu na budowie

qlex23 23 Maj 2020 18:13 81 0
    qlex23
    Poziom 1  
    Witajcie,
    przejrzałem kilka wątków zbliżonych do mojego i głowa mała....
    postanowiłem otworzyć nowy, ponieważ moja sytuacja nie jest identyczna do tych, które są opisane i raczej chciałem się poradzić (może mnie odciągniecie od pomysłu), czy to co chciałbym wdrożyć ma sens.

Moim celem jest założenie monitoringu na działce, na której niedługo będzie realizowana budowa. Monitoring ma obejmować kilka fragmentów - podjazd pod działkę, teren działki.
    Jest kilka powodów (zarówno teraz przed budową, jak i kiedy się już zacznie):
    - podrzucanie śmieci
    - kradzieże części z samochodu zaparkowanego przed posesją
    - możliwe kradzieże z terenu budowy

Wymogi:
    - możliwość wglądu live "co się dzieje teraz"
    - możliwość wglądu w zdarzenia wywołane przez motion detection
    - historia (przynajmniej kilka dni)

Warunki:
    - brak dostępu do prądu (teraz musiałbym ciągnąć prąd do drzewa (tam zamierzam zamontować kamerę)
    - brak dostępu do netu (nie chciałbym korzystać z wifi sąsiadów)
    - oświetlenie na ulicy są latarnie, które dość dobrze oświetlają ulice. Na działce jest ciemno.
    - szerokość działki 11m, kamera zainstalowana na narożniku na drzewie

Co zamierzam:
    W innych lokalizacjach, korzystam z kamerek IP wifi dahua - i zgrywam zdarzenia na swój lokalny NAS. Z innej lokalizacji dostaje się do tego NAS np po VPN ale denerwują mnie dwie rzeczy: NAS cały zapełni się nagraniami i nie mogę go wykorzystać do np backupu z komputera (musiałbym chyba mieć osobny, dedykowany NAS oraz wolno-działający "zdalny" dostęp do tych nagrań (zdalny dostęp podglądu live jest ok).

Dlatego rozważam dwie opcje:
    - Reolink GO 4G z panelem solarnym / ewent. Reolink GO PT 4G (właśnie wchodzi - obrotowy) z kartą sim
    - Reolink 2 kamery Argus 2 z panelem solarnym i podpięcie w domku letniskowym (a potem w ewent. kontenerze na budowie) routera 4G z ustawionym VPN, aby się zdalnie do niego dostawać.
    - ewent. Arlo Go z panelem solarnym i kartą sim
    - ewent. 2 kamery Blink XT2 i też podpięcie się do routera z VPN
    - ewent. Eufycam z routerem z VPN
    Minusem tych rozwiązań jest bodajże tylko możliwość dostępu do nagrań przez dedykowane aplikacje.

Zastanawiam się, czy ktoś z was korzysta z w/w urządzeń i może coś doradzić. Korci mnie, aby korzystać z NAS, ale z drugiej strony zawsze coś może nie zadziałać i często tak się zdarza (ostatnio mi się zapełnił NAS i nie nagrał ważnego "wydarzenia"), więc skłaniam się jednak by wziąć jedno z tych rozwiązań z dedykowaną aplikacją, która "just works" jak to mówią...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.