Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Asus M70V / PRO73V - Urwany element smd (symbol spirali) - jaki to układ?

23 Maj 2020 18:15 129 12
  • Poziom 18  
    Witam,

Co to za urwany element obok gniazda zasilania? Bezpiecznik? Jeśli tak to jakiej wartości?

Asus M70V / PRO73V - Urwany element smd (symbol spirali) - jaki to układ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    To co ci się wyrwało to był dławik masz spirale narysowaną.
  • Poziom 18  
    Nie mi się wyrwało ale dzięki za wskazówkę. Co mogę tam wstawić w zamian? Najlepiej z odzysku z innej płyty. Mam tego trochę.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dopasuj szerokością dławik bo nie mam schematu żeby ci dokładnie podąć parametrów jego.
  • Poziom 18  
    Znalazłem zdjęcie z innego forum, na którym widać ten element. Niestety dokładnie takiego samego nie mogę u siebie znaleźć. Dławiki na płytach oznaczane są literami "L" lub "PL"? Będzie jakiś dramat jeśli wstawię mniejszy lub zrobię tam po prostu przejście?

Asus M70V / PRO73V - Urwany element smd (symbol spirali) - jaki to układ?
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Jeśli dobrze widzę to jest to dławik filtrujący napięcie z zasilacza - jak masz dawców to poszukaj dławika pełniącego taka samą rolę - pamiętaj że płynie przez niego prąd taki jak z zasilacza, czyli kilka A.
  • Poziom 18  
    Mam płytę z Toshiby C660 oraz Acera 5220 i jakieś starsze wynalazki, na których nie ma podobnego wielkościowo dławika.
    Zauważyłem, że po drugiej stronie w tym Asusie jest identyczny dławik.
  • Poziom 18  
    Znalazłem jakieś dwa na płycie od C660. Pierwszy (PL2) przy gnieździe zasilania a drugi (PL12) wyglądający bardzo podobnie jak ten mój urwany - w pobliżu złącza dysku twardego. Któryś z nich się nada?

Asus M70V / PRO73V - Urwany element smd (symbol spirali) - jaki to układ? Asus M70V / PRO73V - Urwany element smd (symbol spirali) - jaki to układ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak przelutuj ten PL12 i ma działać.
  • Poziom 18  
    Jeszcze jedno (zapewne banalne pytanie). Tam jest jakaś polaryzacja czy bez znaczenia jak wlutuję?
  • Poziom 18  
    Wstawiłem dławik PL12. Wygląda identycznie i laptop ożył. Dziękuję bardzo za szybką i rzeczową pomoc :)