Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo idea pad 120s - Prawa prowadnica matrycy pęknięta

23 Maj 2020 18:15 51 1
  • Poziom 22  
    Lenovo idea pad 120s - Prawa prowadnica matrycy pęknięta
    Jak w temacie. Zawias prawy odstaje i prawa prowadnica pęknięta. No i pytanie....ja już raz bawiłem się w wymianę tego szajsu przy awarii HP Pavilion 6500dv. 98% komputera trzeba rozkręcać. Totalna Mordęga. Czy dało by radę to "sfixować" dać dobry klej i zamknąć obudowę ekranu? Po prostu wizja rozkręcania tej "Chynskiej Produkcji" trochę mnie osłabia. Przerabiał ktoś taki temat "na skróty"? Pozdrawiam
    Ps. Jak źle wpasowałem się w dział, to z góry przepraszam i proszę o transfer do właściwej kategorii.
    Aaaaa....i jeszcze ciekawostka. Urządzenie było kupione nowe, na gwarancji. Po zdjęciu maski ekranu, odkryłem, że w/w zawias był klejony do klapki. Normalnie, robią nas "w Bambuko Na Okrągło" ;-)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Zawias powinien być sprawny w całości, złapany wszystkimi śrubkami do obudowy korpusu jak i ekranu. Tylko wtedy da się pewnie zamknąć i otworzyć klapę matrycy. Oczywiście wszystkie kombinacje są otwarte w tym kierunku tak aby działało. Kombinowałem z zawiasami nie raz ale i tak trzeba było wymieniać na nowy. Czasami nakrętki odpadały z obudowy plastikowej - można było użyć mega mocnego kleju co łączy plastik i metal. Temat zawsze otwarty na nasze rozwiązania.