Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk Samsung Uległ Awarii

23 Maj 2020 19:42 201 12
  • Poziom 4  
    Witam. Otóż dzisiaj około godziny 17 przeglądałem sobie Youtuba gdy nagle Windows zakomunikował mi : TWÓJ DYSK ULEGŁ AWARI. ZALECANE JEST ZROBIENIE KOPI ZAPASOWEJ DANYCH. WOLUMIN: G, I , J . G to dysk systemowy a I i J to partycje . Więc Zrobiłem kopie zapasowa na moim dodatkowym dysku przenośnym i zamknąłem system. Bardzo proszę o pomoc i informacje co grozi dysku. Z góry dziękuje

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Dodam jeszcze ze dysk po pokazaniu komunikatu nie dawał po sobie znać ze ma awarie tzn. Normalnie działał podczas tworzenia kopii zapasowej. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Otóż trochę wcześniej przed tym błędem grałem w grę FC3BD i zauważyłem ze dysk zaczął strasznie piszczeć dlatego zacząłem go podnosić aby go ustabilizować ( bo nie na stałe przymocowany do obudowy ) po kilku próbach dałem sobie spokój, odlozylem dysk i poszedłem dalej grać, jednak dysk zaskoczył mnie tym ze wywalił mi blue screen. Przy ponownym uruchomieniu komputera od razu otworzył mi Program do naprawiania błędów dysku. Odczekałem jakieś 2 minuty i pojawiły się dziwne rzeczy. Po "skończonym " naprawianiu dysku pokazało mi ze nie udało się naprawić błędów dysku i czy chciałbym napisać do firmy Microsoft o czymś tam ( już nie pamiętam o czym) dałem nie wysylaj i uruchomilem komputer ponownie tym razem bez problemów. Potem otwarlem YouTube i pojawiło mi się to co opisałem w pierwszym poście
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Przede wszystkim pokaż SMART, bo wróżek tu nie ma.
    I nie katuj dysku żadnym windowsowym "naprawianiem"!
  • Poziom 4  
    przy ponownym starcie systemu wyskakuje mi SATA 2 HARD DISK: S.M.A.R.T STATUS BAD BACKUP AND REPLACE i przy wciśnięci F1 Windows się nie uruchamia
  • Poziom 43  
    Bo dysk jest uszkodzony.
    Czas na nowy najlepiej SDD.

Jeśli się uda uruchomić to obrazek SMART z CDI wstaw,
    a jak nie to jakiś Linux Live CD i z niego SMART.

Generalnie dysk jest poważnie uszkodzony i do wymiany.
  • Poziom 4  
    Przy ponownym uruchomieniu i kliknięciu F1 Windows się uruchomił. Zaraz spróbuje wrzucić zdjęcie z S.M.A.R.T

Dodano po 52 [minuty]:

Ku mojemu zdziwieniu z dyskiem jest wszystko w porządku ( co widać na zdjęciu) więc nie wiem co jest winne Dysk Samsung Uległ Awarii
  • Poziom 43  
    A teraz wstaw nie zdjęcie tylko CAŁY Screen okna CDI aby wszystko było widać - w pionie i poziomie.

Dysk ma problemy z odczytem i nie tylko...
  • Poziom 43  
    Black Mirror napisał:
    z dyskiem jest wszystko w porządku ( co widać na zdjęciu)

No właśnie nie jest (co widać na zdjęciu) :)
    Pokaż CAŁY screen a nie fragment.
  • Poziom 43  
    Ehh screen-a nie dałeś rady zrobić...

Dysk ma ma błędy odczytu i zapisu, do wymiany.
  • Poziom 4  
    Mam jeszcze pytanie zanim zamknę temat trochę nie na temat ale mam. Po daniu komputera do sprawdzenia do serwisu okazało sie awaria dysku była spowodowana sypnięciem się na płycie głównej sektora RIDE który odpowiada za obsługe dysków. Więc zacząłem szukać płyty głównej i procesora i znalazłem . Płyta okej ale przy procesorze mam zastrzeżenie i pytanie do was. Mianowicie jest to procesor Intel Core i3 3.5Ghz i zintegrowaną kartą graficzną Intel HD 4000. Problem w tym że moja karta graficzna jest 300% lepsza od tej zintegrowanej. I teraz mam pytanie: czy da się ustawić żeby procesor nie korzystał z tej karty zintegrowanej tylko żeby korzystał z karty którą mam wpiętą do komputera
  • Poziom 43  
    Oczywiście, w BIOS jest opcja.
    No i monitor trzeba podłączyć do karty dodatkowej. ;-)
  • Poziom 4  
    Jak do monitora. Jedyne kable jakie wychodzą mi z monitora to kabel który podłączam do prądu i kabel którym łącze komputer z monitorem
  • Poziom 43  
    Black Mirror napisał:
    Jak do monitora. Jedyne kable jakie wychodzą mi z monitora to kabel który podłączam do prądu i kabel którym łącze komputer z monitorem

I o kabel monitor - karta chodzi. ;-)
    Jak będziesz miał MB z obsługą grafiki z CPU to MB będzie miała swoje wyjście grafiki.