Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32LG5000 - Obraz menu ładuje się powoli, filmy z HDMI zniekształcone

kuba_kato 23 Maj 2020 19:30 90 0
    kuba_kato
    Poziom 8  
    Witajcie,
    Mam poniższy problem z telewizorem LG model 32LG5000:
    Włączam TV.
    Naciskam SETTINGS i ładuje mi się na ekran menu telewizora ale chwilę to trwa.
    Wchodzę w jakieś opcje i stary ekran chwilę wisi, po czym wyświetla właściwe menu, do którego przeszedłem.
    Chcę zmienić tryb pracy z HDMI1 na HDMI1 - najpierw cały ekran czarny, po chwili wyłania się lekko żółty pasek menu na dole i widzę tryby do wyboru.
    Po podłączeniu TV do laptopa przez HDMI obraz wyświetla normalnie, jedynie jak włączę film na youtube, to wyświetlany obraz jest "inny" niż na laptopie (jakby nienadążał z wyświetlaniem zmieniających się obrazów).

Poradźcie proszę gdzie szukać przyczyny usterki?
    Sąsiad twierdzi, że to wina podświetlenia i jak je wymienię to będzie ok, ale białe tło jak i kolory w trybie HDMI z laptopa wyświetla poprawnie, tylko muli mu odświeżanie obrazu.

Jesli taki temat już był to z góry sorry, ale nie mam pojęcia jakich słów-kluczy użyć. Kilka tematów przejrzałem, ale tam problemy były inne.

Update:
    Zdjąłem obudowę by sprawdzić kondensatory czy nie są napuchnięte (zgodnie ze wskazówkami kolejnego sąsiada). Wszystkie są ok.
    Poszedłem z nim do niego. Podłączamy do prądu i wszystko działa.
    Podłączam do dekodera TV - działa jak nowy.
    Zgłupiałem...
    Skręciłem go z powrotem, podłączyłem lapka i chodzi już 30min bez jakichkolwiek problemów.
    Update2:
    Po nocy te same objawy.
    Po włączeniu TV bez jakiegokolwiek źródła sygnału menu jest żółte i muli.
    Podłączyłem lapka przez HDMI i obraz wrócił do normy.

Jakieś pomysły?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.