Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka - zdejmowany blat, max 83cm wys.

23 Maj 2020 20:03 201 8
  • Poziom 2  
    Witam

Jaką pralkę polecacie z zdejmowanym blatem która wejdzie pod blat kuchenny. max wysokość to 83 cm. Szukałem w sklepach, ale wszystkie mają przedni panel do samej góry i wysokość ok. 84.5cm.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Nie wiem czy polecam, ale np. Indesit maja cały blat sciągany. Wys z blatem piszą 85. (np. INDESIT IWD 71051). Myślę, że coś znajdziesz.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Ja kupiłem 3 lata temu w takiej samej sytuacji Amicę AWB510.
    Mieszkanie wynajmowane. Klątwa na tego co wymyślił 83 cm rzucona. Skąd oni ten wymiar biorą?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Pralki do zabudowy są niższe
  • Poziom 2  
    Własnie jest duży problem, nie mogę mieć do zabudowy, bo pralka ma stać pod blatem w kuchni. Znalazłam taką pralka BOSCH WAE2026FPL, ze zdejmowalnym blatem.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    To jest właśnie ostatnia seria pralek z tych polecanych z odkręcanym blatem :(. Problem już był kiedy ja kupowałem półtora roku temu, że w zasadzie były tylko Bosch WAE i jeden LG. WAE już ostatnie sztuki w sklepach, LG już nie ma, więc jak ktoś taką potrzebuje to radzę się spieszyć.
  • Poziom 2  
    Znalazłem w media markcie, już zamówione, oby działała jak najdłużej, nie rozumie trochę podejścia producentów, ale cóż może następnym razem, za kilka lat będzie większy wybór
  • Poziom 15  
    Wszyscy powoli odchodzą już od zdejmowanych blatów. 1 powód to design, brak blatu daje dużo większe pole do popisu w projektowaniu panelu frontowego. 2 powód to mała popularność takiego montażu, obecnie moda to albo wolnostojące, albo w zabudowie. 3 i ostatni to wysokość blatów - w latach 90tych i 2000nych standardowa wysokość blatów kuchennych była niższa niż obecnie. Obecnie montuje się minimum 85 cm, a najczęściej 90cm. Poda takim blatem kuchennym zmieści się cała pralka z blatem. Sam widzisz, że rynek niszowy. Jak mi pralka padła to sam się zastanawiałem, czy robić remont kuchni i nową zabudowę, czy ograniczać się do kilku modeli pralki na rynku i z remontem poczekać.