Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indukcja Teka IR 642 - Wymiana tranzystorów

23 Maj 2020 21:19 207 5
  • Poziom 9  
    Witam
    W mojej płycie indukcyjnej Teka IR 642 uszkodziły się dwa tranzystory (zwarcie).
    Jako ze nie jestem pewny oznaczenia tranzystorów, chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników. Tranzystor uszkodzony to - załącznik. 1 zdjęcie.
    Znalazłem tranzystor 2 zdjęcie, ale czy się nadaję na podmianę czy szukać czegoś innego?
    Pozdrawiam
    Indukcja Teka IR 642 - Wymiana tranzystorówtranzystor...djęcie.jpg Download (2.85 MB) Indukcja Teka IR 642 - Wymiana tranzystorówtranzystor...djecie.jpg Download (76.08 kB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator
    darek22225 napisał:
    ale czy się nadaję na podmianę czy szukać czegoś innego?
    Oba według oznaczeń to to samo czyli STGW39NC60VD marking GW39NC60VD czyli N-channel 40A - 600V - TO-247 Very fast switching PowerMESH TM IGBT, ale zachodzi jak zawsze pytanie czy dostaniesz oryginał czy podróbkę? Poszedł jeden czy dwa z pary) itd...
    Indukcja Teka IR 642 - Wymiana tranzystorów
  • Poziom 9  
    Tranzystory były obok siebie czyli w parze.
    Dziękuje za odpowiedzi.
    A powiedzcie Mi oznaczenia w drugiej i trzeciej linijce na tranzystorze są inne niż te z oryginału (co one oznaczają) ,szukałem identycznych z oryginałem ale nie mogę znaleźć.
  • Moderator
    darek22225 napisał:
    A powiedzcie Mi oznaczenia w drugiej i trzeciej linijce na tranzystorze są inne niż te z oryginału (co one oznaczają) ,szukałem identycznych z oryginałem ale nie mogę znaleźć.
    Przyznam się, że nie potrafię sobie wytłumaczyć tego faktu iż nieomal każdy amator szuka drugiego dna. Gdyby takowe były choć trochę istotne to każdy z odpowiadających winien by na nie zwrócić każdemu amatorowi, a skoro tego nie czynimy by nie zawracać sobie i innym głowy takowy fakt należy przejąć do wiadomości... :idea:
    PS.
    Istotnym faktem jest natomiast fakt czy robione pomiary są wiarygodne i czy wszystkie elementy w ich otoczeniu zostały przebadane, a że taka naprawa nie jest łatwa to przekonuje się przynajmniej 90% naprawiających, ale nie możemy im tego wyperswadować skoro tego chcecie.
  • Poziom 9  
    Ja tylko zapytałem czy druga i trzecia linijka informacji na uszkodzonym tranzystorze ma jakieś znaczenie?

Dodano po 43 [minuty]:

Ok TONI_2003 /
    Przyjąłem do wiadomości ( 2 i 3 linijka oznaczeń na tranzystorze są nie istotne).
    Pozdrawiam i dziękuje za poświęcony czas.

Dodano po 11 [minuty]:

Dodam jeszcze że pierwszy uszkodzony tranzystor miał zwarcie 3 nóżek (emiter,baza, kolektor ) ,drugi w parze miał zwarcie (emiter, baza)