Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

briggs stratton - luz zaworów regulacja

23 May 2020 21:23 2688 5
 • Level 14  
  Witam,
  Mam traktorek kosiarkę briggs stratton model 28m707 typ 0124-01, problem polega na tym, że podczas pracy jakby dmucha z gaźnika. Uznałem, że jest coś nie tak z zaworami, zdjąłem głowicę i widać, że pod zawory otwierają się za szybko i zamykają za późno. Podczas suwu wydechu pod sam koniec kiedy jeszcze jest otwarty zawór wydechowy już otwiera się zawór ssący, podobnie zawór ssący zamyka się dopiero kiedy tłok już zaczyna sprężać. Wszystko pracuje tak jakby były zbyt małe luzy zaworów. Znalazłem w internecie rozstrzelone zdjęcie tego silnika i nie widzę tam regulacji luzu. Czy zawory tak mają się otwierać?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 6  
  Nie jestem pewien ale może luz zaworowy regulowany jest grubością uszczelki.
 • Level 14  
  Bardzo dziękuję za instrukcję, wynika z niej, że w górnym punkcie oba zawory powinny być zamknięte. W moim przypadku tak nie jest, więc są do zeszlifowania. Jak to możliwe że zawory stały się za długie?
 • Moderator of Cars
  Quote:
  Jak to możliwe że zawory stały się za długie?

  Z czasem grzybek zaworu wyklepuje się i zawór osiada niżej w gnieździe, samo gniazdo również może ulec zużyciu
 • Level 21  
  To co piszesz, jest raczej normalne. Zawór ssący zawsze otwiera się przed GMP podczas suwu wydechy, a wydechowy przed osiągnięciem DMP podczas suwu pracy. Jest to raptem kilka stopni.
  Luz zaworowy jest w celu kompensacji rozszerzalności temperaturowej, występuje na zimnym silniku . Czyli rozgrzany silnik w zasadzie nie ma luzu zaworowego.
  Chyba, że na zimnym nie występuje luz, to wtedy przy rozgrzanym zawory będą podparte.
  To co jest napisane w instrukcji, że zawory muszą być zamknięte dotyczy suwu sprężania/pracy. Tylko wtedy zawory są całkowicie zamknięte.