Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości otworzenia zdjęcia po kopiowaniu

23 Maj 2020 21:26 474 14
  • Poziom 3  
    Cześć, skopiowałem zdjęcia ze swojego telefonu, telefon przywróciłem do ustawień fabrycznych odesłałem do serwisu. Dziś chciałem posegregować zdjęcia a one się nie otwierają. W folderach pobrane/screen shot zdjęcia się otwierają w folderze Camera niestety nie. Nie wiem co mogło się stać, sprawdzając rozmiar zdjęcia pokazuje średni 20GB, co jest nierealne ponieważ pojemność mojego dysku to 128GB. Spakowałem jedno zdjęcie i rozmiar stanowczo zmalał. Czy możecie podpowiedzieć co zrobić aby odzyskać te zdjęcia, nadmienię że jestem kompletnym laikiem który poza czytaniem internetów oraz posługiwaniem się Excel, Word, jestem totalną ciemną masą w sprawach IT.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Po skopiowaniu, przed formatem i oddaniem gdziekolwiek należy sprawdzić i się upewnić czy kopia się udała, czy dobrze się wszystko otwiera.. Na początek napisz jak/czym to kopiowałeś ?
  • Poziom 3  
    Niestety nie sprawdziłem tego zaraz po kopiowaniu, gdybym tego dokonał zapewne nie potrzebował bym pomocy. Najzwyczajniej przy użyciu ctrl + C.
  • Poziom 12  
    Ten rozmiar 20GB to prędzej rozmiar całego folderu ze zdjęciami. Może zrób jakieś screeny i pokaż jak to wygląda tam
  • Poziom 3  
    Brak możliwości otworzenia zdjęcia po kopiowaniu Brak możliwości otworzenia zdjęcia po kopiowaniu Załączyłem dwa dwa zdjęcia klikając w ustawienia foldera w którym są zdjęcia oraz pojedyncze zdjęcie.
  • Poziom 3  
    Oki, proszę

Brak możliwości otworzenia zdjęcia po kopiowaniu
  • Poziom 12  
    Ok, to tak jak wyżej dopisałem.
  • Poziom 3  
    Miałbyś inny pomysł ponieważ zgodnie z instrukcją przez Ciebie zamieszczoną nie mogę odznaczyć kompresja danych na pojedynczym zdjęciu, próbowałem dla całego folderu jednak za każdym razem wyskakuje komunikat brak miejsca na dysku ponieważ ten folder waży 3.2TB

Dodano po 28 [minuty]:

Dodatkowo zapomniałem dopisać ze te strzałki wyświetlały mi się przy wszystkich zdjęciach i postępowałem zgodnie z instrukcją dla całego dysku, w trakcie tego procesu wyskakuje błąd dotyczący rozmiaru zdjęcia ale tylko dla tych kopiowanych zdjęć o których pisałem wyżej i brak jest możliwości odznaczenia kwadracika kompresji, dla wszystkich pozostałych niebieskie strzałki zniknęły.
  • Poziom 3  
    Hym niestety nie bardzo wiem co to jest HEX oraz w jaki sposób to mogę sprawdzić.

Dodano po 12 [minuty]:

Pobrałem jakiś program i wrzuciłem zdjęcie, ale nie wiem czy to o to chodzi i czy na podstawie takiego scren. Mi to kompletnie nic nie mówi Brak możliwości otworzenia zdjęcia po kopiowaniu
  • Poziom 42  
    kazio56 napisał:
    Mi to kompletnie nic nie mówi

Jeśli są same zera (lub FF) do końca to niczego się nie da z takiego pliku odzyskać.
  • Poziom 3  
    Jest cos takiego, jednak 90% tych wierszy to same zera a około 10% od samego dołu coś takiego Brak możliwości otworzenia zdjęcia po kopiowaniu

• Poziom 29  
    To już wiemy, dlaczego te pliki się tak łatwo kompresują. Tych zdjęć tam nie ma.
  • Poziom 22  
    kazio56 napisał:
    Jest cos takiego, jednak 90% tych wierszy to same zera a około 10% od samego dołu coś takiego

JPGi powinny zaczynać się od takich wartości hex "FF D8 FF" - sprawdź czy gdzieś w pliku je znajdziesz. Ew. spakuj jedno zdjęcie i wrzuć tutaj.