Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Istart 1269 Pakard Bell (rc410 - Pakard Bell (rc410m v 2.0) oryginalny bios

23 Maj 2020 21:46 63 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Pomyliłem się i wgrałem zły bios do płyty Packard Bell Istart 1269 - płyta ecs rc410m v2.0 . Jest to komputer Packard Bell z płytą ECS, ale jakaś dziwna kombinacja, bo pamięć tylko 533. Nie ma już wsparcia na stronie Packard Bell, a na ECS dla tej wersji nigdy nie było.
    Wracając do tematu - pomyliłem się i wgrałem zły bios z poziomu Win 7 i już nie startuje wcale.
    Pytanie, może ktoś wie gdzie znajdę plik z biosem do PB ? Zrobiłem backup Biosu, ale nie udaje mi się wgrać recovery z dyskietki.
    Nagrałem plik na dyskietkę, nazwałem go AMIBIOS.ROM, wciskam ctrl+home gdy włączam komputer, ale dyskietka nie startuje, tylko wiatraki się kręcą.

Ktoś ma jakąś radę, pomysł? Gdzie mogę znaleźć oryginalny bios, procedurę wgrania recovery bios, bo może ta jest zła?
    (Coś podobnego do tego: https://support.hp.com/ee-en/document/c00783614 )
    Pozdrowienia !
    P.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Zamieść zdjęcie tej płyty oraz podaj dokładne oznaczenia (numery) z płyty, z naklejek. Czy to nie jest przypadkiem model ASTEROPE-GL8E ?
    RC410-M (Asterope)

Jak tak to tutaj jest bios 3.24: link

Dodano po 10 [minuty]:

Taka płyta była w HP Pavillion a1324n
  • Poziom 9  
    Witam,
    załączam zdjęcie Istart 1269 Pakard Bell (rc410 - Pakard Bell (rc410m v 2.0) oryginalny bios

RC410-M v2.0
    Jak wgrać bios w trybie recovery? System nie startuje, bios też. Tylko wiatraki się kręcą.
  • Poziom 9  
    Ten zrzut strony Packard Bell - to bieżący, czy gdzieś w sieci jest tylko obrazek? Pisał o preblemach z dźwiękiem, ale to chyba dlatego, że zmienił ID i po zmianie sterowników działa dobrze.
    Jaka jest procedura recovery bios do HP?