Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja zasilacza stałoprądowego na mniejszy prąd?

23 Maj 2020 23:56 240 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Zasilacz led stałoprądowy Mean Well 240W 48V 5A.
    Regulacja prądu 3-5A.
    Czy da się przerobić układ sterowania na prąd w zakresie 1-2.5A bez wielkich wysiłków?
    Niestety, schematu w wolnym dostępie nie ma.
    Pytam dlatego, że muszę podjąć szybką decyzję odnośnie zakupu po okazyjnej cenie, jednak nie mam czasu na studiowanie tematu.
    Dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Szloma napisał:
    Witam!
    Czy da się przerobić układ sterowania na prąd w zakresie 1-2.5A bez wielkich wysiłków?
    Wielkość prądu zależy od obciążenie i nie bardzo rozumiem, po masz go ograniczać. Im większa wydajność zasilacza tym lepiej. Mniejsze spadki napięć przy większym obciążeniu.
  • Poziom 43  
    On zapewne się boi, że zasilacz zniszczy mu odbiornik, bo pójdzie więcej prądu (sic!).
  • Poziom 31  
    Czy Koledzy zwrócili uwagę, że chodzi o zasilacz do LED.

W odpowiedzi na pytanie Autora powiem tyle że należy zidentyfikować układ odpowiadający za sterowanie
    prądem i zapoznać sie z jego specyfikacją.
  • Poziom 27  
    Szloma napisał:
    Zamieść dokładne zdjęcia z obu stron tego zasilacza po odkręceniu radiatorów.
  • Poziom 9  
    Wojtek M napisał:
    Zamieść dokładne zdjęcia z obu stron tego zasilacza po odkręceniu radiatorów.

Zdjęć niestety nie mam możliwości zrobić - ktoś sprzedaje zasilacze na allegru po 50 zł (cena normalna to od 300zł). Mógłbym kupić jeden do badań, jednak nie mam na to czasu, bo już mam zakupić LED-y, dlatego szukam odpowiedzi od osoby znającej temat. :|

Zutket napisał:
    Wielkość prądu zależy od obciążenie i nie bardzo rozumiem, po masz go ograniczać. Im większa wydajność zasilacza tym lepiej. Mniejsze spadki napięć przy większym obciążeniu.

Jest to zasilacz stałoprądowy (sterownik), służy do zasilania mocnych LED-ów.