Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Krups EA 9000 wymiana kotła - Ekspres wyłącza się w chwili podgrzewania wstępneg

24 Maj 2020 08:08 279 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, od pewnego czasu po włączeniu ekspresu i podgrzewaniu wstępnym ekspres wyłącza się. Czytałem już posty na temat wyłączania się EA9000 natomiast w moim przypadku wyłączenie następuje po dłuższej chwili kiedy proces podgrzewania jest w połowie lub nawet zostaje zakończony a następnie młynek mieli kawe zaczyna sprężać i wówczas ekspres się wyłącza. W serwisie stwierdzili ze do wymiany jest kocioł. Zażyczyli sobie 1500pln gdzie jak sprawdziłem w North kocioł kosztuje 410pln. Wydaje mi się ze 1100pln za wymianę to sporo ale oczywiście mogę się mylić. Czy wymiana kotła jest trudna? Szukałem w necie filmów z instrukcjami ale niestety znalazłem tylko jeden (po rosyjsku 😁) gdzie chłopak wymienia dysze do spieniania. Po rozebraniu obudowy doszedłem do wniosku ze sam nie dam rady wymienić kotła. Byłbym wdzięczny za wszelkie podpowiedzi jak rozwiązać problem włącznie z poleceniem serwisu ( Toruń , Bydgoszcz) który wymieniłby kocioł za hmmm... „rozsądna” cenę. Pozdrawiam Filip
  • Poziom 21  
    Witam. Trochę dziwny objaw. Zanim wymienisz kocioł sprawdź co jest przyczyną zamieszania. W tym modelu jest trochę silniczków itd.
  • Poziom 2  
    To pewnie dobry serwisant by ocenił. Problem wydaje się być z podgrzewaniem wody a wiec z samym kotłem. 410pln za nowy kocioł to nie majątek. Natomiast wymiana wydaje się nie być prosta sprawa dla laika takiego jak ja 😕.
  • Poziom 21  
    Hee. Ciężko coś doradzić w takim przypadku. A co jeśli pi wymianie kotła okaże się dalej lipa, następnie po wymianie sterownika dalej lipa..... Ten model naprawdę potrafi płatać figle. Zamiast inwestować kasę proponuję oddać do konkretnego serwisu.