Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson czasem nie odpala trzeba czyścić świece

24 Maj 2020 14:53 249 9
  • Poziom 3  
    Witam, simson sr50 88r instalacja 6V. Simson jest po remoncie cylinder 60cc mza gaźnik amal. Problem jest w tym, że czasem simson sam potrafi zgasnąć i żeby ponownie go odpalić muszę wykręcić świece i przetrzeć ja szczotka drucianą i po wykonaniu tej czynności simson pali od strzała bez problemu, a drugi problem jest w tym, że gdy mam założona fajkę (czapkę świecy) iskra jest mniejsza niż na bezpośrednim kablu , aktualnie jeżdżę bez fajki i problem jest nadal. Świecą wyglada okey nie zalewa jej, ale czadem potrafi przy próbie odpalenia strzelić z tłumika.
  • Poziom 35  
    Mieszanka 1:? - nie za dużo oleju, jaka świeca zapłonowa i odległość elektrod ?
  • Poziom 3  
    Mieszanka to 1,5:50 czyli 150ml na 5l ( jest na dotarciu) świecą ma kolor brązowy. Jest to chyba jedna z najtańszych świec ,,iskra” miałem bosha nie wkręcał się czasem na obroty, a na ngk przerywał
  • Poziom 35  
    NGK B7HS taką bym polecił i ustawi gaźnik
  • Poziom 39  
    Słaby zapłon, niska energia iskry, stąd problemy ze świecami zapłonowymi innej produkcji.
    Jeśli świeca jest zakopcona czarną sadzą, to nieprawidłowa regulacja gaźnika. Anale swego czasu były sprzedawane z dyszą biegu jałowego #39, większą niż katalogowo.
    Świeca NGK do Simsona to B8HS, ale lepiej kupować wersję z rezystorem przeciwzakłóceniowym BR8HS.
  • Poziom 3  
    I ta świeca NGK powinna zniwelować skutki tego, że czasem strzela z tłumika i trzeba przeczyścić świece pomimo tego ze wyglada okey? Gaźnik jest moim zdaniem ustawiony okey. Simson wkręca się bez problemu nie ma jakby żadnego opóźnienia na reakcje gazu.
  • Poziom 39  
    Wymiana świecy zapłonowej nie rozwiąże problemów których przyczyną jest słaba energia iskry układu zapłonowego.
  • Poziom 3  
    Tak na platynkach i jest ustawiony super bo zachodzę po nocy i odpalę bez ssania na pierwszego, a potem czar przemija świecą wyglada okey ale i tak trzeba czyścić
  • Poziom 39  
    Możliwość odpalenia zimnego silnika bez ssania oznacza nieprawidłowo ustawioną mieszankę biegu jałowego - za bogatą.