Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson czasem nie odpala trzeba czyścić świece

Dawidekone 24 May 2020 14:53 705 9
 • #1
  Dawidekone
  Level 3  
  Witam, simson sr50 88r instalacja 6V. Simson jest po remoncie cylinder 60cc mza gaźnik amal. Problem jest w tym, że czasem simson sam potrafi zgasnąć i żeby ponownie go odpalić muszę wykręcić świece i przetrzeć ja szczotka drucianą i po wykonaniu tej czynności simson pali od strzała bez problemu, a drugi problem jest w tym, że gdy mam założona fajkę (czapkę świecy) iskra jest mniejsza niż na bezpośrednim kablu , aktualnie jeżdżę bez fajki i problem jest nadal. Świecą wyglada okey nie zalewa jej, ale czadem potrafi przy próbie odpalenia strzelić z tłumika.
 • #2
  olador
  Level 35  
  Mieszanka 1:? - nie za dużo oleju, jaka świeca zapłonowa i odległość elektrod ?
 • #3
  Dawidekone
  Level 3  
  Mieszanka to 1,5:50 czyli 150ml na 5l ( jest na dotarciu) świecą ma kolor brązowy. Jest to chyba jedna z najtańszych świec ,,iskra” miałem bosha nie wkręcał się czasem na obroty, a na ngk przerywał
 • #4
  olador
  Level 35  
  NGK B7HS taką bym polecił i ustawi gaźnik
 • #5
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Słaby zapłon, niska energia iskry, stąd problemy ze świecami zapłonowymi innej produkcji.
  Jeśli świeca jest zakopcona czarną sadzą, to nieprawidłowa regulacja gaźnika. Anale swego czasu były sprzedawane z dyszą biegu jałowego #39, większą niż katalogowo.
  Świeca NGK do Simsona to B8HS, ale lepiej kupować wersję z rezystorem przeciwzakłóceniowym BR8HS.
 • #6
  Dawidekone
  Level 3  
  I ta świeca NGK powinna zniwelować skutki tego, że czasem strzela z tłumika i trzeba przeczyścić świece pomimo tego ze wyglada okey? Gaźnik jest moim zdaniem ustawiony okey. Simson wkręca się bez problemu nie ma jakby żadnego opóźnienia na reakcje gazu.
 • #9
  Dawidekone
  Level 3  
  Tak na platynkach i jest ustawiony super bo zachodzę po nocy i odpalę bez ssania na pierwszego, a potem czar przemija świecą wyglada okey ale i tak trzeba czyścić