Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros mp3 - Kody usterek BS

24 Maj 2020 17:15 438 15
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na Elektrodzie i od razu uderzam do Was z prośbą o interpretację kodów usterek.
    Mam "gumowy" hamulec przedni, na komputerze świeci mi na czerwono błąd BS. Po wejściu w diagnostykę odczytałem 3 kody.

1. BS E01 a 1 16 05 zasilanie prądem
    2. BS E02 a 1 14 04 zawór
    3. BS E03 a 2 71 09 zawór

Trzeci błąd świeci mi na czerwono dwa pozostałe na żółto, auto jeździ normalnie ale jest chyba w trybie serwisowym bo z przodu ciągłym światłem świecą kierunki a innych świateł brak.

Mercedes actros mp3 2010 rok.
    Bardzo proszę o pomoc w diagnozie.
  • Spec od Mercedesów
    Cześć
    1605 - control modul BS (brake control) has short circuit to positive at output X2 15/15
    1404 - sensor supply 24V has short circuit to ground
    7109 - proportioning relay valve has open circuit at pins X4 12/1 and X4 12/2
    Alkus09 napisał:
    auto jeździ normalnie ale jest chyba w trybie serwisowym bo z przodu ciągłym światłem świecą kierunki a innych świateł brak

To jest usterka - tak tryb serwisowy (awaryjny) nie wygląda.
  • Poziom 3  
    Dzięki za rozszyfrowanie, to gdzie szukać usterki, walnięty moduł od BS i jakiś frontmodul od świateł przednich skoro taki problem ze światłami?
    Od świateł nie widziałem żadnego "byka" świeci mi tylko komunikat wymień żarówkę, a trzy dni wcześniej normalnie wszystko świeciło.
  • Spec od Mercedesów
    Przejdź po kolei wszystkie podane błędy - są aktualne, więc będzie ci łatwiej.
    Chyba nie jest problemem (przykładowo) wyjąć ze sterownika wtyczkę oznaczoną X2 (piętnastopinową) i sprawdzić, czy na pinie 15 jest zwarcie do plusa. I to samo wg opisu w pozostałych błędach.
  • Poziom 3  
    Ok, będę niedługo przy aucie to będę patrzył co i jak, wtyczek szukać albo przy bezpiecznikach albo pod maską pod plastikową obudową?
  • Spec od Mercedesów
    Oznaczenia w opisie bledow dotyczą wtyczek na sterowniku.
  • Poziom 3  
    To w którym miejscu szukać tego sterownika? Przepraszam za tyle pytań ale nie do końca znam te samochody bo wsiadłem na niego ledwo miesiąc temu. A nie wiem jak u was ale pogoda dzisiaj nie sprzyja poszukiwaniom (czyt. 5 stopni i deszcz)
  • Spec od Mercedesów
    Ściągnij pokrywę nad skrzynką bezpieczników - powinien tam być.
  • Poziom 3  
    Mercedes Actros mp3 - Kody usterek BS Mercedes Actros mp3 - Kody usterek BS

Gerry dobrze patrzę za tym, nie widze tu na kostkach niczego co mogłoby zwierać. Ratuj proszę bo już nie mam pomysłu ani wiedzy ...
  • Spec od Mercedesów
    Napisalem NAD skrzynką bezpieczników.
  • Poziom 3  
    Czyli zdjąć poszycie tapicerki z góry żeby się tam dobrać?

[size=9]Dodano po 51 [minut

Pod poszyciem mam tylko to Mercedes Actros mp3 - Kody usterek BS Mercedes Actros mp3 - Kody usterek BS
  • Poziom 3  
    Panowie pomożecie coś, nie wiem już który to jest ten sterownik i która kostkę mierzyć a przede wszystkim gdzie szukać przyczyny czy w upalonych kablach czy co? 😕
  • Spec od Mercedesów
    Daj kolego zarobic komuś kto ma jakiekolwiek pojecie o elektryce - bo te twoje dzialania coraz gorzej wygladają. Jezeli trzeba ci wyluszczać jak wygląda sterownik i jak znalezc numery jego wtyczek to wybacz, ale ja na tym przystanku wysiadam :)
  • Poziom 3  
    Pomożecie cos z rozszyfrowaniem kodu EPB 1 1002 oraz EPB 1 6443 tym razem jest to actros mp1 1997 rok.
  • Spec od Mercedesów
    Under_Pressure napisał:
    EBP 1 6443-Brak możliwości pomiaru sygnału nadajnika wartości siły hamowania K2.

Zawór pedału hamulca ma dwie identyczne sekcje elektryczne z identycznymi czteropinowymi wtyczkami pod maską. Zamień wtyczki miejscami i ponownie odczytaj błędy. Jak będzie ten sam - to szukaj usterki w drutach. Jak się zmieni na K1 to winny jest pedał.