Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł na upgrade traktorka kosiarki

carter 24 Maj 2020 19:15 159 0
    carter
    Poziom 12  
    Witajcie.

Ze względu na wyboisty teren nawet jeżdżenie traktorkiem kosiarką staje się uciążliwe dla mojego taty. Mam pomysł żeby mu to usprawnić niewielkim kosztem.

Przebudowę chciałbym podzielić na 2 etapy:
    1. Serwo do zdalnego sterowania układem kierowniczym
    2. Motor do napędu pojazdu

Główne założenie jest takie aby niewielką ingerencją kosiarke dało się ją przywrócic do fabrycznych ustawień, gdyż w domu jestem raz do roku i chciałbym żeby ojciec sobie poradził gdyby coś się stało z elektryką.

Skupiając się wpierw na etapie 1, potrzebuję porady jakie serwo wybrac. Kolumna kierownicza jest zakończona małą zębatką napędzającą duża. Myslałem aby serwo podłączyć właśnie pod tą dużą zębatką, obok kolumny kierowniczej. Żeby spełnic warunek o normalnym funkcjonowaniu kosiarki, układu serwo nie może przeszkadzać kręcenie gdy nie jest zasilany. Druga sprawa napięcie. W kosiarce jest male aku 12V i alternator. Jeśli zapotrzebowanie na elenrgie nie będzie zbyt duże, wystarczy wrzucić większy akumulator a serwo zastosować na 12V. Doradzicie jakie serwo wybrać?

Drugi etap planuje dopiero za rok, ale tez wydaje się prostszy na pierwszy rzut oka. Bardziej wymagająca jest kwestia mechaniczna. Ewentualnie można wówczas też pomyśleć o przerobieniu instalacji na 24V.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam