Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 5 - nie włączają się wentylatory przy klimatyzacji

pawel9502 24 May 2020 21:42 1209 5
Texa Poland
    pawel9502
    Level 10  
    Witam, mam problem z klimatyzacją w golfie V. Klimatyzacja manualna na pokrętło.
    Klimatyzacja nie działa, jest nabita, szczelna, sprawdzone zostały czujniki - są sprawne. Sprężarka również sprawna. Klimatyzacja po podłączeniu pod komputer i włączeniu jej z poziomu komputera działa - wtedy wiatraki (mały i duży) włączają się. Kiedy normalnie próbuję włączyć klimatyzację - nie włączają się. Ich sprawność potwierdza również fakt, że podczas nagrzania silnika na postoju po pewnym czasie się włączają.
    Ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać ewentualnej przyczyny?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Texa Poland
    SpecKomputronik
    Level 10  
    Czujnik temperatury zewnętrznej również sprawdzony? W wielu przypadkach, jeśli temperatura na zewnątrz będzie <5st, klima nie włączy się.
  • Texa Poland
    pawel9502
    Level 10  
    jeśli mowa o tym czujniku, który pokazuje temperaturę na liczniku - to pokazuje poprawnie, a klimatyzacja bez różnicy - czy to lato 30 stopni, czy zima
    AliYO
    Level 19  
    Gwoli ścisłości, kompresor startuje, robi ciśnienie w układzie i wiatraki nie startują, czy nie startuje i nie robi żadnego ciśnienia ?
    VipoSek
    Level 1  
    Witam. U mnie jest dokładnie to samo. Wentylatory sprawne, klima włączona na maksa, a nie chłodzi i wentylatory nie chodzą dopiero jak termostat wyłapie ciecz chłodząca około 105 stopni załącza się na pierwszy bieg. Podczas postoju z kratki nawiewu wylatuje powietrze Cieplejsze niż na zewnątrz (klima ustawiona na LO) (na zewnątrz 10stopni) na kratce 20stopni. Podczas jazdy temperatura obniża się maks do 8 stopni, szyby odparowują. Na postoju robi się wilgoć i temperatura podwyższa się... VCDS nie pokazuje żadnych błędów. Czujnik ciśnienia klimatyzacji na chłodnicy wymieniłem. Klimatyzacja nie pokazuje żadnych błędów w VCDS. Robiłem adaptacje i nic.
    Golf 5 - nie włączają się wentylatory przy klimatyzacji

Ciśnienie jakieś tam się robi...

Kompresor to VW AG 1K0820803L VZ2 ZEXEL
    Samochód: Golf 5 2.0 FSI 12.2004 klimatyzacja dwustrefowa. Silniczki/potencjometry regulacji klimatronika sprawne. Co mnie dziwi, że podczas jazdy klimatyzacja coś tam chłodzi... co mnie niepokoi to, że kilka razy zdarzyło mi się, że coś rzęziło (podejrzewałem kompresor klimy) i po wyłączeniu klimy natychmiast przestawało. 2 lata temu byłem na serwisie klimy sprawdzono szczelność, niby wszystko ok.. mam jeszcze wydruk Golf 5 - nie włączają się wentylatory przy klimatyzacji

I w sumie rok 2018 coś tam chłodziła, a w 2019 i teraz to już jest tragedia.. przede wszystkim parują szyby na postoju ( jak klima nie chłodzi) jak ruszę samochodem (klima coś chłodzi) to szyby odparowują. Jestem zwolennikiem niskich temperatur i powyżej 18 stopni to się gotuje. Nawet w zimę zdarza mi się ustawić 16 stopni i jest ok.. tak więc klima jest mi bardzo ważna bo zaczął się sezon na parująca szyby .. (chociaż mi parowały nawet i w lato) a w 2016, 2017, 2018 nigdy mi nie parowały i zawsze byłem zdumiony, że szyby szybko mi odmarzają i nie parują... niestety mówili mi, że klimatyzacje się serwisuje więc pojechałem do serwisu. Efekt jest jaki jest. Może to zbieg okoliczności, że kompresor się kończył? Nie wiem. W każdym bądź razie jak mogę zdiagnozować co muszę wymienić, żeby klima chłodziła na postoju i, żeby te cholerne wiatraki się załączały.. co za to odpowiada, żeby się załączyły? Czy w ogóle w Golfie 5 się załączają do klimatyzacji, jak tak to na którym biegu? Wcześniej jak klika działała jak lodówka nie zwracałem na to uwagi... czy jakieś czujniki temperatury mają wpływ na klimatyzację i jakie? Czujnik temperatury zewnętrznej działa.. to co mnie dziwi, że temperatura na wlocie powietrza (chyba czujnik przepływomierz pokazuje zawsze sporo wyższą temperaturę niż jest na zewnątrz.. ale obstawiam, że to normalne bo EGR wali gorącymi spalinami prosto w przepustnice.. co nie rozumiem, że jak wyłączę klimatyzację to powietrze i tak nie może się wyrównać do temperatury zewnętrznej... jak na dworze jest na 8 stopni to z kratek potrafi lecieć 20 stopni. Ja rozumiem, że pod maską jest ciepło, ale powietrze chyba powinno zasysać z podszybia.. a nie z pod maski? Jak to jest? Jest ktoś obeznany z tym przypadkiem? Na forum golf5 też jest taki przypadek jak ja. Na postoju klima natychmiast nie chłodzi, a podczas jazdy temperatura z kratek powoli się obniża.. w lato jak samochód stał w skwarze to zawsze po odpaleniu i włączeniu na LO było czuć wilgoć oczywiście musiałem ruszyć bo jakkolwiek zaczęło lecieć zimniejsze powietrze. Bo jak się stało to wrażenie było, że powietrze z kratek było gorętsze niż ja dworze.. help.

Czujnik: 04 Audi 1J0 959 126 wymieniłem na nowy HELLA 6ZL 351 028-221, ale nie zauważyłem różnicy.

Z góry bardzo dziękuje za ewentualne zaangażowanie w sprawę.
    AliYO
    Level 19  
    Zdjęcie z VCDS zrobiłeś na zatrzymanym silniku i nie wiele da się z tego wywnioskować, zrób jeszcze raz na pracującym i z włączoną klimatyzacją i dodatkowo zrób z bloków 4,5,6, wtedy coś więcej da się powiedzieć.