Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Prostownica Babyliss c150a - nie grzeje, nie działa

dawka7 25 May 2020 15:51 1170 2
 • #1
  dawka7
  Level 10  
  Witam, hobbystycznie rozebrałem zepsutą prostownice mojej drugiej połówki... Po podłączeniu do prądu nie widać oznak życia. Wydaje mi się że przepalony jest element ze zdjęcia 3, czy jest to jakiś bezpiecznik termiczny? niestety nie ma żadnych oznaczeń. Z tabliczki znamionowej prostownicy wynika Babyliss type c150a, ref st387E, 230V 5-60Hz 45W.
  Element w pomarańczowej folii podłączony "wcześniej " przed domniemanym bezpiecznikiem to negativ ion generator firmy Sunyou o oznaczeniach I/P 100-230V a.c 50/60Hz 1W; O/P 1.0-4.0KV d.c; ma oznaczenia niby SY-H-1; o wymiarach 15,6mm x 9,9mm x 11,7mm , wychodzi że to ten http://www.sunyou-china.com/QQFLZIO.html nie wiem czy coś to ułatwia. Proszę o podpowiedź.

  Prostownica Babyliss c150a - nie grzeje, nie działa Prostownica Babyliss c150a - nie grzeje, nie działa Prostownica Babyliss c150a - nie grzeje, nie działa
 • Helpful post
  #2
  Mleczyk89
  Level 34  
  Witaj

  90% uszkodzeń sprzętu damskiego to uszkodzony przewód zasilania lub jego gniazdo.

  Element z trzeciego zdjęcia jest częścią jonizatora. Między tymi stykami następuje jonizacja - wysokie napięcie.


  Jeżeli przewód zasilania i gniazdo ok, to szukaj w drugiej połowie urządzenia gdzie włącznik i sterowanie. Tam może być bezpiecznik, bo jak widać tam chodzą przewody czarny i czerwony od gniazda sieciowego.
 • #3
  dawka7
  Level 10  
  Dziękuje za pomoc, pochopnie wyciągnięty wniosek że znalazłem przyczynę okazał się jako wspomniałeś jonizatorem a nie przepalonym bezpiecznikiem. po dokładnym przemierzeniu zasilania, brak przejścia na połączeniu wtyczki przy samej prostownicy, prosta naprawa, wszystko działa.
  Rzeczy częste są często rzeczy rzadkie rzadko :) Klasyczna prosta usterka,
  Dziękuje