Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz udarowy Ryobi + akumulator Parkside a może inny

25 Maj 2020 17:45 687 5
  • Poziom 11  
    Witam!
    Stoję przed zakupem niedrogiego (max 500zł) klucza udarowego zasilanego akumulatorem. Kolega posiada popularnego Parkside z Lidla i za 350zł radzi sobie całkiem nieźle. Przeglądając różne testy trafiłem na model firmy Ryobi R18IW3-0, który w testach wypada wręcz rewelacyjnie. Niestety jego cena to prawie 800zł, ale uwaga bez akumulatora można go kupić za ok 360zł. Akumulator firmowy 18V 5Ah droższy niż samo urządzenie. Przeglądając internety trafiłem na adaptery akumulatorów jednych producentów do urządzeń innych producentów, koszt ok 60zł. Czy ktoś stosował takie rozwiązanie?
    Bo różnica napięcia 2V to myślę, że mieści się w granicy tolerancji. Na pewno aku Ryobi będzie miał większą wydajność prądową niż Parkside, ale może wystarczy... :?:
    Myślałem, też o samodzielnej budowie aku (można kupić puste boxy na aku), ale niestety cena ogniw również nie jest mała.
    Zdaje sobie sprawę, że taki aku powininen mieć dużą wydajność prądową, ale to nieznaczy chyba, że inny aku sobie nie poradzi. Ma to wogole jakikolwiek sens?
    Proszę o komentarz :wink:
  • Poziom 27  
    Daruj sobie ten klucz z Ryobi. Ma takie same parametry co ten Parkside. Poza tym napięcia obu akumulatorów to 20V po naładowaniu do pełna. Te 18V to ściema producenta. Wiem bo mój syn ma sprzęty tych firm, a klucz Parka kupił dla mnie, żeby staruszek się nie męczył.. i się nie męczę :-). Klucz udarowy (każdy) inaczej sobie radzi ze świeżo przykręconymi nakrętkami / śrubami, a inaczej ze starymi i pordzewiałymi. Co do akumulatorów i przejściówek różnej maści, to kup na Aliexpress akumulator do Ryobi (za co najmniej połowę ceny sklepowej), ale tylko wtedy jeśli bardzo chcesz i kupisz ten klucz, bo narzędzia tej firmy tanie nie są jak widzisz (ale jakość niby jest). Na pewno akumulator Ryobi (oryginał) trzyma dłużej niż Parkside. W ogóle jakieś te akumulatory ich (z Lidla) dziwne są.. przykręcam wkrętarką z Lidla płyty k-g i może z 200 wkrętów osadziłem na jednym aku 2Ah i padł (wkrętarka nie chce już wkręcać), a jak zmierzyłem miernikiem to ponad 13V miał aku. A wkrętarką Ryobi też z aku 2Ah osadziłem ponad 600szt! Jak dla mnie to JEST różnica w jakości. Oba sprzęty nowe (Lidlowy nie mój). Taka moja opinia. Używałem też Lidlowego flexa..syf..parę cięć rury stalowej 50mm i akumulator 4Ah rozładowany! Mogli by zrobić żeby się głębiej rozładowywały, zamiast do 12-13V, bo to nie robota tylko męczarnia tymi narzędziami.
  • Poziom 11  
    Zdaję sobie sprawę, że taki parkside w starciu z firmowymi kluczami to marna jakość, ale miałem okazję kilka razy naprawić auto z jego użyciem i mimo niskiej jakości znacznie ułatwia i przyspiesza prace, a przy cenie 300-400 jak dla zdecydowanie warto. I tu trafiłem na kilka testów takich udarów, gdzie właśnie Ryobi zjadał parkside na sniadanie i w wielu przypadkach był porównywalny do kluczy dwa razy droższych, firma jako całość ma opinie dobre.
    Jeśli chodzi o aku z ali, to chyba wolałbym rozebrać parkside, gdzie jestem prawie pewny że ogniwa będą lepsze niż w chińczyku, dlatego zainteresowały mnie adaptery...
  • Poziom 27  
    katze750 napisał:
    Zdaję sobie sprawę, że taki parkside w starciu z firmowymi kluczami to marna jakość, ale miałem okazję kilka razy naprawić auto z jego użyciem i mimo niskiej jakości znacznie ułatwia i przyspiesza prace
    To, to pewno. Mnie też pracę ułatwia, ale z odkręcaniem różnie bywa. Np. Dokręciłem śruby kół siłą 100Nm (zgodnie z instrukcją), zrobiłem ze 150km, a odkręcałem je już Parksidem nastawionym na 300Nm. Poza tym zaskoczyło mnie, że nasadki nie mają otworu mocującego na przelot, tylko z jednej strony. Inne udarowe nasadki jakie mam mają przelotowe otwory. Nie wiem jak ogarniasz programy do rysowania 3D, ale ja sobie narysowałem taką przejściówkę do lampki LED z aku Parka i zamierzam ją niedługo wydrukować na drukarce 3D za cenę materiału. Sam drukarki takiej nie mam, koledze dam do wydrukowania. Ty też mógłbyś sobie coś takiego narysować i wydrukować jeśli miał byś gdzie oczywiście. Chyba, że masz inny pomysł na wykonanie takiej przejściówki/adaptera?
  • Poziom 11  
    Takie adaptery są bez problemu dostępne na allegro, obecnie widzę tylko jedną ofertę parkside >>> ryobi, ale wcześniej widziałem kilka. Stąd powstał ten wątek, może ktoś używał takich adapterów ;-)
  • Poziom 11  
    Ktoś, coś nowego w temacie?