Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarki Parkside Lidl kupić? - Czy spawarki Parside psują się i jak spawają?

26 Maj 2020 02:49 408 6
  • Poziom 20  
    Witam . Muszę pospawać blachy 3-4mm i np. samochodowe. Spawacz odpada. Wiem że spawarek w PL jest wybór niesamowity. Niestety albo Lidl albo nic z roboty a rzecz jest za granicą i na już. Praktycznie nic u nich nie kupuję ale słyszałem o spawarce 4w1 i tańszej inwertorowej .Najwyżej po wyknaniu zadania( o ile wykonają ) odsprzedam - 30 czy więcej% . Parside to Chińskie zabawki ale czy spawarki Parside psują się i jak spawają?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 25  
    Mam migomat bezdrutowy z Lidla już jakiś czas. Po pewnym czasie użytkowania (jakieś 4-5 szpuli drutu 0,9 kg) uszkodził się podajnik drutu (obrobił się pręt kwadratowy przy napędzie rolki). Oddałem do sklepu i jak znowu się pojawiły kupiłem drugi. Tem na nieco inny podajnik, nie wiem może już pozbawiony wady. Spawa nieźle, nie mam porównania bo dotychczas nie spawałem drutem z rdzeniem proszkowym, to mój pierwszy raz. Oczywiście wygląd spoiny to coś pomiędzy zwykłym MAG-em a MMA (elektrodą otuloną), trzeba czyścić z żużlu, ale wg mnie za te pieniądze nic lepszego nie uzyskam. Używam do amatorskich napraw blacharskich samochodów.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Jak to jest transformatorowa to sobie odpuść , syn mi taką dał i nie dało się tym spawać ,łuk po setnym razie zaskoczył i spawała ale po chwili czujnik temp zadziała i kaplica , czasem jak się udało od razu zaiskrzyć to spaw trwał max 1-2 minut i znów 15 min postoju , jeśli inwerterowa to bym się być może zdecydował .
  • Poziom 20  
    InwerterPISG80a4 Tylko 80A to 2.5mm elektrodą nie pospawa ew. 30% przy 80A to musiałbym spawać i jednocześnie drzemnąć się ?:) https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/parkside/pisg-80-a2/instrukcja?p=23 Na nasze 360zł Wersja w PL 120A i .... taniej , bo 300zł
    Inna za 760zł 15% :)) przy max prądach 120A MIG a MMA i TIG 70A Czy to wogóle jest TIG , jaki kabel by pasował?
    1 litr argonu na co to wystarczy ? I jak ją napełnić samodzielnie?
    https://www.lidl-ni.co.uk/en/p/diy-projects/4-in-1-compact-welder/p29344
    Wersja PL dużo lepsza https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-Spawarka-w...595?from=recommendation&scenario=also_clicked
  • Poziom 23  
    To już lepiej w kastoramie kupić macalister migomat 3 lata gwarancji prąd duży spawasz co chcesz cena ok 7 stówek ja tyle dałem , drut wchodzi ten duży 5kg .spawa jak ta lala od grubych 5mm do cieniutkich blaszek .
  • Poziom 20  
    Jak już pisałem nie ma tu sklepów, jedynie lidl ale kupiłem tarcze do cięcia , jedna partia super a druga rozsypują się , w worku z ziemią ogrodniczą pół na pół czort wie co z trawą, płyty pilśniowe zmielone nieprzekompostowane.:( . InwerterPISG80a4 - nad nią się jeszcze zastanawiam, zna ktoś ją ? Jak nie to odpuszczam Lidl..
    Właśnie skończyłem spawanie. Jak się okazało kolega ma prosty ( ale b. drogi - niby firmowy) inverter i pożyczyłem i dobrze bo za te pieniądze bym go nie kupil . Jeszcze tematu nie zamykam ale uważam że Jak kupować to sprzęt tylko uznanych firm a nie promowanych np. przez Lidl - Parkside , ten sprzęt ładnie wygląda na półce - sorry , na zdjęciach :) ale jak go wezmę do ręki to czar pryska.
  • Poziom 20  
    Temat do zamkniecia. W PL jest przeolbrzymi wybór a tego sprzętu chyba nikt z elektrody nie serwisuje ?