Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ?

agnieszka101183 26 May 2020 12:06 882 4
    agnieszka101183
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam 2 problemy: model auta to ford focus mk1 2001r 1.6 100KM
    Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ? Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ? Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ? Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ?

1: Zakupiłam sterownik zamka centralnego firmy Modemix - wiadomo z Allegro.
    Podpięcie pod odpowiednie kable - nie będę miała z tym problemu , ponieważ na obecna chwile mam tam już podpięty sterownik oraz posiadam schemat - co gdzie i od czego kabelki .
    Problem będę mieć jak zaprogramować piloty do nowej centralki.
    W instrukcji pisze przycisk J3 , ale nie ma obrazka opisujący który to przycisk.
    Myślę, że przytrzymanie któregoś z pilota?! ale wole uniknąć pomyłki, więc proszę was o pomoc.
    Teraz programowanie pilotów jak się odbywa?
    Cała centralka ma być wyjęta tak aby kabelek antenowy był na wierzchu?
    Czy po zaprogramowaniu tych pilotów , mogę schować całą centralkę , nie zostawiając tej antenki na wierzchu?
    Czy jednak kawałeczek musi być widoczny ?
    Jeżeli tak - to gdzie najlepiej ?

2: nowa centralka to zwykła centralka z allegro - stara centralka z alarmem jest jeszcze w aucie, która posiada odcięcie zapłonu.
    Jak ją wymontować?
    Jak spiąć kabelki, aby było normalne odpalanie , bez wariacji ?

Moderated By CameR:

W miarę możliwości poprawiłem pisownię postu.
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

agnieszka101183
    Level 2  
    Instrukcja nowej centralki jest w poście.
    Dodaję foto starego alarmu.
    I teraz, jak podłączyć nową centralkę a dokładnie drzwi ?
    Otwieranie i zamykanie. Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ?

Pilot musiałam zaprogramować, udało się .
    Podpięłam wszystko po starych kablach starego alarmu i działa wszystko.
    Tylko nie otwieranie drzwi i zamykanie.
    Zamykanie drzwi - kable stare były podpięte i tam też podłaczyłam - czyli biały i biało-czarny.
    Żółte i żółto-czarne podpięte pod masę.
    Co jest nie tak, skoro wcześniej było podpięte "ala" schematem pod masę.
    Czy teraz ma być podpięte schematem plus ?

Moderated By CameR:

Poprawiłem pisownię
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

CameR

Moderator of Vehicle Security
    agnieszka101183 wrote:
    kable stare były podpięte i tam też podłaczyłam

Należy sprawdzić, czy nowa centralka z "Allegro" jest sprawna i przy takim podłączeniu podaje impulsy masy na kable biały i biało/czarny.

agnieszka101183 wrote:
    Czy teraz ma być podpięte schematem plus ?

Nie, sterowanie "masą".
    agnieszka101183
    Level 2  
    czyli-podłaczam jak teraz że wszystko hula...ale zostawiam nie podpięte -biały i biało-czarny i sprawdzam miernikiem czy jest minus na tych kabelkach?
    tutaj kobieta po drugiej stronie.więc prosze wybaczyć że nie znam sie na wachowych słowach elektroniki.ale żarowki czy w kokpicie czy w zegarach wymieniam bez problemi, naprawiam zapalniczki w aucie oraz podpinam rozdzielacze,wziełam sie tez -myśle że z fajnym skutkiem za odnowienie kokpitu i detali-tylko lakierem-bez szaleństw.teraz mierze się z centralką. to mój pierwszy raz.i jak na razie mam wszystkie pierdoły podpiete.tylko te drzwi.mam fotke jeszcze innych kabelków zamka.i będe jutro próbować. a co do pilotów to zaprogramowałam.ale to juz pisalam wczesniej.może macie jakies pomysły,co do tej centralki.ja się nie poddaje tak szybko.