Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ?

agnieszka101183 26 May 2020 12:06 1275 4
    agnieszka101183
    Level 2  
    Dzień dobry.
    Mam 2 problemy: model auta to ford focus mk1 2001r 1.6 100KM
    Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ? Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ? Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ? Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ?

1: Zakupiłam sterownik zamka centralnego firmy Modemix - wiadomo z Allegro.
    Podpięcie pod odpowiednie kable - nie będę miała z tym problemu , ponieważ na obecna chwile mam tam już podpięty sterownik oraz posiadam schemat - co gdzie i od czego kabelki .
    Problem będę mieć jak zaprogramować piloty do nowej centralki.
    W instrukcji pisze przycisk J3 , ale nie ma obrazka opisujący który to przycisk.
    Myślę, że przytrzymanie któregoś z pilota?! ale wole uniknąć pomyłki, więc proszę was o pomoc.
    Teraz programowanie pilotów jak się odbywa?
    Cała centralka ma być wyjęta tak aby kabelek antenowy był na wierzchu?
    Czy po zaprogramowaniu tych pilotów , mogę schować całą centralkę , nie zostawiając tej antenki na wierzchu?
    Czy jednak kawałeczek musi być widoczny ?
    Jeżeli tak - to gdzie najlepiej ?

2: nowa centralka to zwykła centralka z allegro - stara centralka z alarmem jest jeszcze w aucie, która posiada odcięcie zapłonu.
    Jak ją wymontować?
    Jak spiąć kabelki, aby było normalne odpalanie , bez wariacji ?

Moderated By CameR:

W miarę możliwości poprawiłem pisownię postu.
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

spinacz
    Level 41  
    Jak kupiłeś komplet oryginalnie z pilotami to one już są dodane nic nie musisz robić.
    agnieszka101183
    Level 2  
    Instrukcja nowej centralki jest w poście.
    Dodaję foto starego alarmu.
    I teraz, jak podłączyć nową centralkę a dokładnie drzwi ?
    Otwieranie i zamykanie. Focus mk1 2001 - programowanie, podłączenie, sterowanie centralnym zamkiem ?

Pilot musiałam zaprogramować, udało się .
    Podpięłam wszystko po starych kablach starego alarmu i działa wszystko.
    Tylko nie otwieranie drzwi i zamykanie.
    Zamykanie drzwi - kable stare były podpięte i tam też podłaczyłam - czyli biały i biało-czarny.
    Żółte i żółto-czarne podpięte pod masę.
    Co jest nie tak, skoro wcześniej było podpięte "ala" schematem pod masę.
    Czy teraz ma być podpięte schematem plus ?

Moderated By CameR:

Poprawiłem pisownię
    Reg. 3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.

CameR

Moderator of Vehicle Security
    agnieszka101183 wrote:
    kable stare były podpięte i tam też podłaczyłam

Należy sprawdzić, czy nowa centralka z "Allegro" jest sprawna i przy takim podłączeniu podaje impulsy masy na kable biały i biało/czarny.

agnieszka101183 wrote:
    Czy teraz ma być podpięte schematem plus ?

Nie, sterowanie "masą".
    agnieszka101183
    Level 2  
    czyli-podłaczam jak teraz że wszystko hula...ale zostawiam nie podpięte -biały i biało-czarny i sprawdzam miernikiem czy jest minus na tych kabelkach?
    tutaj kobieta po drugiej stronie.więc prosze wybaczyć że nie znam sie na wachowych słowach elektroniki.ale żarowki czy w kokpicie czy w zegarach wymieniam bez problemi, naprawiam zapalniczki w aucie oraz podpinam rozdzielacze,wziełam sie tez -myśle że z fajnym skutkiem za odnowienie kokpitu i detali-tylko lakierem-bez szaleństw.teraz mierze się z centralką. to mój pierwszy raz.i jak na razie mam wszystkie pierdoły podpiete.tylko te drzwi.mam fotke jeszcze innych kabelków zamka.i będe jutro próbować. a co do pilotów to zaprogramowałam.ale to juz pisalam wczesniej.może macie jakies pomysły,co do tej centralki.ja się nie poddaje tak szybko.