Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

budowa Silnika elektrycznego z Udarem

RadiestetaWroc 26 May 2020 12:59 345 5
    RadiestetaWroc
    Level 3  
    Witam. Potrzebuję pomocy specjalistów mam zamiar wykonać udar w silniku elektrycznym do wiertnicy. Mianowicie rozpocząłem budowę wiertnicy do studni na ogródki działkowe czyli nie duży rozmiar maszt ok 2,5 m napęd elektryczny silnikiem 2,2 kw z motoreduktorem na ok 63 ob/min zależy mi na dodaniu udaru do takowego silnika czy macie jakieś pomysły ?
    Zastanawiałem się nad różnymi rozwiązaniami np.
    Zamiast silnika z motoreduktorem chciałem zastosować:
    klucz udarowy pneumatyczny o mocy 7000 nm jednak jak jeden z forumowiczów trafnie to zauważył to siła uderzenia w wyniku czego nie wiadomo jak przełoży się to na siłę wiercenia
    szukałem rozwiązania z motoreduktorem wyposażonym w udar jednak nic nie znalazłem. Na ten moment zastanawiam się czy nad całą konstrukcją nie zamontować młota wyburzeniowego spalinowego jednak obawiam się że może to negatywnie wpłynąć na żywotność silnika i motoreduktora
    Proszę o pomoc może wam przyjdzie coś do głowy
    bumble
    User under supervision
    RadiestetaWroc wrote:
    klucz udarowy pneumatyczny o mocy 7000 nm jednak jak jeden z forumowiczów trafnie to zauważył to siła uderzenia w wyniku czego nie wiadomo jak przełoży się to na siłę wiercenia

Klucz ma udar poziomy (obrotowy) ty potrzebujesz pionowy jak w wiertarce np.
    RadiestetaWroc
    Level 3  
    bumble wrote:
    RadiestetaWroc wrote:

Klucz ma udar poziomy (obrotowy) ty potrzebujesz pionowy jak w wiertarce np.

Wiem ale nie wiem z czego go zaadoptować
    Tommy82
    Level 41  
    Obawiam się że będzie żerdź się uginać.
    Chyba trzeba by podnieść głowice w górę i uderzyć całą masą tak jak przy wierceniu udarowym gdzie całą robotę robi szarpak.