Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stihl fs 38 - Działa tylko na ssaniu

dejox 26 May 2020 14:32 1374 15
    dejox
    Level 7  
    Witam, mam taki problem z podkaszarką.
    Chodzi tylko na włączonym ssaniu, jak naciskam pompkę paliwa nie wchodzi do niej paliwo tak jak powinno, strasznie mało i bąbelki lecą.
    Wymieniłem membranę w gaźniku wraz z uszczelką, wymieniłem również filtr paliwa i przeczyściłem wężyki paliwowe.
    I moje pytanie jest otóż takie, czy może być to spowodowane tym, że nie wymieniłem dolnej membrany?
    Dodam że paliwo w kosiarce trochę stało.

Dodano po 21 [minuty]:

Jak wyłączam ssanie to przez 2 sekundy chodzi tak jak powinna i gaśnie tak jakby nie było paliwa.
    dejox
    Level 7  
    Dmuchałem go kompresorkiem, nie wiem czy takie coś wystarczy. Jak nie, to poprosił bym o jakiś sprawdzony sposób i biorę się za rozbieranie z powrotem.
    I dyszę chodzi ci jak mniemam o rurki paliwowe?
    dejox
    Level 7  
    Czym polecacie przeczyścić gaźnik?
    dejox
    Level 7  
    a jest jakiś domowy sposób?
    stanislaw1954
    Level 43  
    bubu1769 wrote:
    Najlepiej w myjce ultradźwiękowej.
    A nie polecasz kupna nowego?
    Po prostu trochę benzyny , pędzelek i cienki miedziany drucik, by sprawdzić , czy dysze są czyste. Samo popatrzenie, że jest prześwit, to trochę za mało, bo może być dysza lekko przytkana, a samo przepłukanie benzyną nie zawsze wypłucze osad w dyszy.
    bubu1769
    Level 41  
    stanislaw1954 wrote:
    A nie polecasz kupna nowego?

A po co?
    Jeśli gaźnik nie jest "zgnity" ani uszkodzony mechanicznie to zazwyczaj wystarczy dobre czyszczenie i wymiana membran oraz uszczelek.
    Myjki ultradźwiękowe nie są drogie, do małych gaźników wystarczy zwykła jubilerska, ja swoją kupiłem używaną za jakieś 10 zł na rynku i zazwyczaj myje w IPA.
    dejox
    Level 7  
    Stihl fs 38 - Działa tylko na ssaniu
    Taka dolna membrana kwalifikuje się do wymiany ?
    dejox
    Level 7  
    dysza wydaje się idealnie czysta, drucikiem przepychałem i nie widać żadnych przeszkód , jak w nią dmucham jest dobry przelot jutro podjadę po tą dolną membranę, jutro podjadę po dolną membranę i ją wymienię jak to nic nie da to co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania kosiarki

Dodano po 14 [minuty]:

Stihl fs 38 - Działa tylko na ssaniu Stihl fs 38 - Działa tylko na ssaniu
    Gaźnik nie wygląda jak by był zużyty

Dodano po 15 [minuty]:

jak dokręciłem dolną część gaźnika dysza paliwowa nie ma przelotu tak powinno być ?
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Skoro pompka zaciąga powietrze, oznacza to nieszczelność w układzie paliwowym. Sprawdź czy wężyk paliwa nie jest pęknięty. Powietrze może być zaciągane poprzez uszczelki gaźnika. Poza tym w gaźniku który jest przystosowany pod primera, prócz zaworka dyszy głównej układ biegu jałowego powinien posiadać dodatkowy zaworek zwrotny który nie pozwala na zaciąganie powietrza przez primer. Jeśli nie są idealnie szczelne, primer wypełnia się np. w 3/4 objętości paliwem.
    Gdyby nie fakt tego powietrza w primerze, w innym przypadku obstawiałbym zużyte uszczelniacze wału korbowego.
    adam 660
    Level 15  
    Sprawdź w zbiorniku paliwa na końcu wężyka jest obciążnik z filcem , może być przytkany.
    dejox
    Level 7  
    adam 660 wrote:
    Sprawdź w zbiorniku paliwa na końcu wężyka jest obciążnik z filcem , może być przytkany.

Tak jak mówiłem przeczyściłem wężyki paliwa i kupiłem nowy filtr