Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Candy CFO 140 - lodówka przestała chłodzić

kitsu27 26 May 2020 22:02 891 4
 • #1
  kitsu27
  Level 2  
  Witam. Posiadam lodówkę marki Candy CFO 140 od 10 lat. Nigdy nie miałem zastrzeżeń co do jej pracy, ale ostatnio w bloku na parę minut nie było prądu, przez co lodówka zgasła. Takie sytuacje miały już miejsce, ale po ostatniej takiej akcji przestała pracować. Na początku nie spostrzegłem się, że coś jest nie tak i po awarii sprzęt był cały czas podłączony do prądu. Następnego dnia zauważyłem, że lodówka po prostu nie chłodzi, a mianowicie światło w niej się świeci, ale to tyle. Przekręciłem ją, żeby zerknąć czy coś jest nie tak, choć się na tym nie znam, ale zauważyłem, że agregat jest bardzo gorący, a sama lodówka kiedy jest podłączona co jakiś czas wydaje z siebie jakby trzask, jakby próbowała się uruchomić. Nie znam się na sprzęcie AGD, dlatego chciałbym sięgnąć po opinie kogoś, kto mógłby mi doradzić co mogło się stać i czy jest jeszcze nadzieja, że będzie pracować, o ile to nie agregat, chociaż wszystko na to wskazuje. Na razie ją odłączyłem i czekam aż ostygnie licząc, że jednak będzie działać. Proszę o porady i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  kitsu27 wrote:
  Na razie ją odłączyłem i czekam aż ostygnie
  Bardzo dobrze. Jaki efekt?
 • #3
  kitsu27
  Level 2  
  Podłączyłem lodówkę po 24 godzinach.Niestety,ale tylko światełko wewnątrz działa,a sprzęt nie chłodzi.Dotknąłem agregatu,żeby upewnić się,że ostygł,i jest już chłodny.Mimo to dalej nie działa,i słychać jakby odgłos "strzelania"jakby próbowała się włączyć.
 • #4
  MDD
  Level 30  
  Sam raczej nic nie z działacz. Powinien to ocenić ktoś kto się na tym zna. Tak jak przypuszczasz, agregat lub tz. przekaźnik rozruchowy.
 • #5
  kitsu27
  Level 2  
  Rozumiem i wiem, że naprawa agregatu trochę kosztuję, i lepiej w moim wypadku kupić nową lodówkę, ale ten przekaźnik rozruchowy to gdzie mogę go znaleźć w urządzeniu. Można to jakoś naprawić i jaka mniej więcej jest cena przekaźnika, i samej naprawy?