Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoffen RVC8168 - Odkurzacz nie załacza się, ładowanie nie działa

26 Maj 2020 22:59 240 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Trafił w moje ręce odkurzacz ręczny Hoffen który nie reaguje na przycisk załączania. Z tego co wiem było zwarcie na pinach kontroli napięcia na baterii (żółty przewód oznaczony kółkiem). Na nóżkach jest napięcie 3,7( podłaczone do akumulatora), 0 (wolne) i 7,35 (wolne). Zwarło 3,7 z 0. Po tym nie działa załączanie odkurzacza.
    Na płytce nie widać żadnych uszkodzeń. Kontrolując układ zauwazyłem że łącząc pola oznaczone B- (minus baterii) z P- (minus silnika) ten załącza się. Niestety nie ma reakcji na oryginalny przycisk załączania.
    Podłączając ładowarkę dioda mruga przez około 5s po czym świeci się światłem ciągłym jakby odkurzacz był naładowany.
    Proszę o pomoc co jeszcze sprawdzić i gdzie może leżeć przyczyna.

Pozdrawiam

Hoffen RVC8168 - Odkurzacz nie załacza się, ładowanie nie działa
  • Poziom 2  
    E8600 napisał:
    Sprawdź bezpieczniki R10 i R11 oraz diodę D4.

Na R10 brak wartości , R11 pokazuje ~3,5k. Pomiar diody skacze. Mierzyłem opór i w obu kierunkach zaczyna się od 4k i spada do 0

Od razu pytanie czy można gdzies dostac podobną płytkę aby był na niej moduł ładowania oraz miejsce na przewody na silnik? wszędzie widzę samo ładowanie.
  • Poziom 38  
    bartek_87 napisał:
    Na R10 brak wartości , R11 pokazuje ~3,5k. Pomiar diody skacze. Mierzyłem opór i w obu kierunkach zaczyna się od 4k i spada do 0

Czyli R10 i R11 uszkodozne powinny mieć wartość 1Ω a diodę sprawdzasz ustawiając na multimetrze pomiar ciągłości obwodu, ma przewodzić tylko w jedną stronę ale na moje oko wygląda na trafioną.
    Co do płyty to może gdzieś znajdziesz używkę o takie części trudno w przypadku marketowego sprzętu.