Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektroquad jezdzi tylko powyzej 6km/h - wadliwy sterownik BLDC?

27 Maj 2020 03:31 168 1
 • Poziom 6  
  Kupilem 2 tygodnie temu quada Hecht 59399
  Problemy z nadmiernym przyspieszeniem przy ruszaniu spychałem poczatkowo na brak wprawy z podobnymi pojazdami, potem na potencjometr w manetce.
  Moja diagnoza:
  Quad po zrywie osiąga 6km.
  Jednośladami nie jeździ sie z predkościami parkingowymi (czyli ponizej 6km/h), bo trudno przy tej predkosci utrzymac rownowage, a o 1 lub 2 metry przesuwa się je. Zastosowano najprawdopodobniej sterownik BLDC ktory byl przewidziany do jednosladow i poprawnie spisuje sie w nich.
  Quad wazy 200kg i ma bieg wsteczny. Czyli ma bieg wsteczny wyłacznie do jazdy od 6km/h i szybiej.
  Manewry wymagąjace kilku przesunięć pojazdu w przod i w tył o metr mozna wykonac tylko przy pomocy zrywow i hamowaniu ulamek sekundy po zrywie. Absurd.
  Jezeli wszystkie kontrolery sie tym cehuja, bo byly przewidziane do jednośladowych pojazdow, mozna podejrzewać, ze sprzedawca nie bedzie w stanie dostarczyc poprawnie działającego kontrolera.

  Opinie na początku sa mi potrzebne do tego, czy w ramach reklamacji isc na upust cenowy, bo z czyja jakos ten problem rozwiąze, czy na zwrot towaru i kasy.

  Quad ma silnik niewątpliwie bezszczotkowy 2,2kW zasilany z akumulatorów 72V 52Ah.

  Znalazlem ofertę sterownika cyfrowego (72V, 50A), w ktorego opisie jest "start od 0km/h" za niecałe 800PLN netto.
  Pierwsza wątpliwoscią jest to, czy bylby odpowiedni, skoro istnieja rowniez analogowe. Jak to sprawdzic?
  Jezeli nie jest to sterownik konkretnie do tego pojazdu dojsć moga problemy z różnymi końcówkami przewodów oraz z tym ze moze nie każdy ma wyjscia przewodów np na hamulec, ktorego uzycie odcina zasilanie silnika.

  Ostatnim moim pomysłem jest przerobka istniejacego sterownika. Jezeli daloby mu sie przez dolozenie lub wymiane jakiegos elementu obnizyc minimalna predkosc obrotowa silnika tak, zeby pojazd mogl sie poruszac rowniez z predkosciami parkingowymy, to chetnie bym to komus zlecil.

  Poniewaz sterownikiem steruje manetka nachodzą mnie jeszcze takie wątpliwości, czy moze manetka nie jest w stanie dac odpowiedniego (odpowiednio niskiego) sygnalu kontrolerowi i dlatego reaguje on dopiero przy sygnale ze ma jechać 6km/h?

  Co można z tym zrobić i jak sprawdzić co naprawdę należałoby z tym zrobic?
 • Poziom 43  
  jerzysz58 napisał:
  Kupilem 2 tygodnie temu quada Hecht 59399

  jerzysz58 napisał:
  Co można z tym zrobić i jak sprawdzić co naprawdę należałoby z tym zrobic?

  Reklamuj. Brak płynnej regulacji prędkości od 0kM/h to ewidentnie wada, której nie ma prawa być w sprawnym i BEZPIECZNYM pojeździe.