Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rackowe obudowy dla komputerów Raspberry Pi

ghost666 27 Maj 2020 09:03 2070 0
 • Rackowe obudowy dla komputerów Raspberry Pi
  Firma myelectronics.nl dała się poznać jako konstruktor bardzo nietypowych obudów dla małych komputerów. Zaprezentowała niedawno obudowę Tesla Cybertruck dla systemów Intel NUC, w której mieścił się mini PC w obudowie wyglądającej jak niewielki CyberTruck wspomnianego producenta pojazdów elektryczn,ych. Teraz firma opracowała nowe i bardziej przydatne rozwiązanie dla obudowy specjalnie zaprojektowane dla komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi (pasują do niej wersje 1, 2, 3 oraz 4 w modelu B i B+, czyli znakomita większość 'Malin' na rynku).

  Obudowy z nowej linii są w stanie pomieścić od od jednego do dwunastu komputerów jednopłytkowych Raspberry Pi i mogą być używane do montażu ich w szafach w standardzie rack 19". Obudowy dedykowano do wsparcia budowy klastrów z Raspberry Pi, a także wielkoformatowych wyświetlaczy wideo i innych systemów, które wykorzystują wiele połączonych ze sobą modułów Rpi.

  Model 4-płytowy wyposażony jest w miejsce na cztery płyty Raspberry Pi 4. Jest on szczególnie ciekawy, jako że oferuje również opcję wyprowadzenia wyjść HDMI po tej samej stronie co port USB i Ethernet, tak jak w przypadku znany obudów Argon One, ale za to z wygodniejszymi pełnowymiarowymi portami HDMI.

  Rackowe obudowy dla komputerów Raspberry Pi
  Rackowe obudowy dla komputerów Raspberry Pi
  Drugi model obudowy dla Raspberry Pi do montażu w szafie 19" pozwala na umieszczenie do 12 płyt Raspberry Pi w pozycji pionowej z opcjonalnymi portami HDMI, jak pokazano na zdjęciu po prawej. Ta obudowa świetnie nadaje się do zagęszczenia systemów w ramach klastra, ale może być konieczne wymuszone chłodzenie systemu, szczególnie przy korzystaniu z Raspberry 3 czy 4.

  Firma ma też w ofercie inną opcję obudowy, na przykład z jednym komputerem Raspberry Pi i dwoma Intel NUC. Obudowy dla Raspberry Pi i Intel NUC od MyElectronics są sprzedawane na stronie internetowej producenta w cenie od 39 euro do 199 euro.

  Obudowy rack na elektronikę są idealne dla osób, które mają więcej pieniędzy niż czasu, ale dla tych, którzy mają więcej czasu niż pieniędzy (i posiadają dostęp do drukarki 3D), pozostaje opcja samodzielnego wykonania podobnej obudowy. Projekt pokazany na filmie można bezpłatnie pobrać i zmodyfikować zarówno przy użyciu oryginalnych plików OpenSCAD, jak i gotowych do drukowania plików STL dostępnych na Thingiverse
  * Obudowa 1U
  * Obudowa 2U  Źródło: https://www.cnx-software.com/2020/05/26/19-rackmounts-support-up-to-12-raspberry-pi-sbcs/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9823 postów o ocenie 8029, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • BotlandBotland