Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jakie panele fotowoltaiczne full black i falownik

27 Maj 2020 09:31 1206 25
  • Poziom 14  
    Witam, jestem zainteresowany montażem instalacji paneli fotowoltaicznych i może ktoś doradzi jakie panele w kolorze czarnym kupić w rozsądnej cenie aby też nie martwić się o ich jakość. Dostałem kilka ofert od firm zajmujących się tą tematyką i wśród jednych propozycji jest duża różnica w cenie między panelami full black a w srebrnej ramce a inni podwyższają koszt nieznacznie. Może ktoś mi podpowie, na które warto zwrócić uwagę. Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    A czarne bo? Dach?
  • Poziom 14  
    Czarne bo dach mam grafitowy i takie mi się bardziej podobają.
  • Poziom 43  
    Aaa to tak inaczej sie nie da
  • Poziom 16  
    Brukbet z tańszych wydają się ok, mam u siebie. Czarne mają ciut mniejszą wydajność niż "szare" i mocniej się grzeją.
  • Poziom 14  
    Jest to temat rozpoznawczy i może jednak zmienię zdanie co do paneli i jednak warto by się zastanowić nad tymi szarymi nie patrząc na estetykę tylko ekonomikę.
  • Poziom 43  
    Jak ekonomika i masz miejsce to pakuj polikryształy. Produkcja ta sama a koszt dużo mnieszy.
  • Poziom 14  
    Jest to temat rozpoznawczy i może jednak zmienię zdanie co do paneli i jednak warto by się zastanowić nad tymi szarymi nie patrząc na estetykę tylko ekonomikę.
  • Poziom 10  
    Nie chcąc zakładać nowego tematu podbije pytanie. Panele Mono czy Poli planuję instalację 3F ok 5.5KW Powierzchnia dachu spora bo to duży garaż więc miejsce nie robi dużej róznicy. Jeśli Poli to jakiej firmy polecacie?
  • Poziom 16  
    Jak nowe panele to raczej wyboru nie ma, tylko mono.
  • Poziom 43  
    A co gadasz,ja w lutym na poli zakladalem,znajomy teraz zaklada. Mi nabiło od 17lutego już 3,25 MWh.
  • Poziom 16  
    Ja miałem zakładaną instalację w kwietniu, obdzwoniłem kilkanaście okolicznych firm, wszystkie w najniższej cenie oferują mono. Być może w tej samej cenie byłyby poli, tylko po co.
  • Poziom 43  
    Viessmann, brukbet ponizej 500. Wykonanie calkiem inne
  • Poziom 14  
    Doszedłem do wniosku, że aby najlepiej wykorzystać powierzchnie mojego dachu powinienem zamontować panele o wymiarach zbliżonych do 200x100 i około 400W mocy. Chciałem znaleźć takie markowe full black lub chociaż w czarnej ramce. Jedyne jakie znalazłem o podanych wyżej wymiarach w kolorze czarnym to panele PV mono RUNDA 400W firmy Jlangsu. O takiej firmie nie słyszałem a opinii o tych panelach brak. Niestety inne jakie znalazłem o wymiarach 200x100 to już w srebrnych ramkach. Znacie jeszcze jakieś?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    W czarnych ramkach i full Black mi proponowali JA Solar JAM60S17 (wymiary 1689x996x35) ponoć dobre lecz nie wiem gdyż nie sprawdzałem moc 330Wp
  • Poziom 14  
    W tym wymiarze jest spory wymiar paneli full black. Mi natomiast chodzi o ten większy wymiar 2000 x 1000
  • Poziom 14  
    Zdecydowałem się na panele bruk bet full black 385 W
    Może mi ktoś podpowie jaka powinna być odległość paneli od blachodachówki aby było dobre ich chłodzenie i w miarę estetycznie to wyglądało.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Raczej nie ma czegoś takiego jak regulacja odległości paneli od blachodachówki, wykorzystywane są standardowe mocowania, optymalnie dobrane do chłodzenia paneli. Zastosowanie krótszych mocowań (bardziej "estetycznie)" to gotowanie paneli, dłuższych zwiększa szansę na oderwanie paneli od dachu.
  • Poziom 14  
    Właśnie jaki by był optymalny wymiar dla paneli bruk bet full black 385W o wymiarach około 100x200?
  • Poziom 43  
    Nie ma optymalnego ,masz szynę i jej mocowania do poszycia.Wszystko. Nie ma co wyważać otwartych drzwi. Ktoś już przed tobą to obliczył.
  • Poziom 14  
    Instalator, który to będzie mi montował powiedział, że u siebie zamontował zbyt nisko bo chciał aby to ładnie wyglądało. Stąd moje pytanie o odległość.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    I tak się bedą się grzać, jeszcze czarne uuuu.... spadek wydajnośći będzie
  • Poziom 14  
    Zdecydowałem się na panele Bruk Bet 385W i falownik firmy Huawei. Dziękuję za porady temat zamykam