Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumper '12 wyświetlacz - Wyświetlacz nic nie pokazuje

Rogxi 27 May 2020 13:39 1398 3
 • #1
  Rogxi
  Level 2  
  Witam, w moim jumperze z 2012 roku wyświetlacz między zegarami nic nie pokazuje. W zimę ładowany był akumulator na podłączonych klemach. Od tego momentu wyświetlacz nic nie wyświetla, jedynie lekko się podświetla. Wszystkie bezpieczniki są całe. Czytałem nieco o resecie BSI ale, że o prądzie wiem tyle, że istnieje to trochę nie chcę tego robić bez instrukcji od kogoś kto ma o tym pojęcie. Citroen Jumper '12 wyświetlacz - Wyświetlacz nic nie pokazuje
 • #2
  gieniapierda
  Level 23  
  Witam. Jak robić RESET BSI w Cytrynie osobowej, to możesz spojrzeć TU: https://www.youtube.com/watch?v=4J2rQAQM8rQ
  Ale szczerze, nie wiem czy to coś da, bo po prostu mógł paść wyświetlacz. Zwróć uwagę, że kontrolka podnoszenia szyb działa, zapewne pasy, światła długie/krótkie też. A to jest jakby na jednym panelu. Ale zdjąć klemę akumulatora na 15 sekund można spróbować. Może stanie się "CUD" ;-)
 • #3
  Rogxi
  Level 2  
  odpinałem klemę na 10 minut i dalej nic. Za to wcześniej przy włączaniu zapłonu było takie piknięcie, teraz cicho, nic nie pika. Światła, szyby działają.
 • #4
  gieniapierda
  Level 23  
  No to chyba sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Jak chce Ci się bawić, to trzeba poszukać panelu na "przerzutkę" z jakiegoś Jumpera Rozbitka i tyle. Może z innego modelu Cytryny też będzie pasować? Ale to już do samodzielnego sprawdzenia. Tyle, że deskę będzie trzeba rozkręcać - BÓL ;-)