Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tauron - godzinowy wykaz zużycia kWh

ElektrycznyPan 27 May 2020 15:53 2328 9
    ElektrycznyPan
    Level 10  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie licznika energii.
    Na studiach mam wykonać sprawozdanie w którym potrzebuje, godzinowy wykaz zużyte energii w kWh.
    Czy dzwoniąc do Tauronu mam prawo o takie coś żądać?
    I czy w ogóle jest taka możliwość żeby to otrzymać.
    Potrzebuje wykaz za cały tydzień.
    OPservator
    Level 35  
    ElektrycznyPan wrote:
    godzinowy wykaz zużyte energii w kWh

Jakby nie patrzeć kWh to.. kilowatogodziny ;)
    ElektrycznyPan wrote:

Ja bym spróbował raczej poprosić, ludzie raczej nie lubią jak się od nich wymaga ;)
    Ale tak, masz do tego prawo.
    theo33
    Level 27  
    żądać możesz
    możliwość też na pewno jest
    za cały tydzień, czego ? jednego licznika z jednego gospodarstwa domowego czy jednej stacji trafo czy GPZ?
    Jak by chodziło o jeden licznik to wielu tu takie podglądy ma łącznie ze mną tylko to nie jest zużycie a pobranie z sieci operatora, samo zużycie to z licznika kogoś kto nie jest prosumentem
    ElektrycznyPan
    Level 10  
    theo33 wrote:
    żądać możesz
    możliwość też na pewno jest
    za cały tydzień, czego ? jednego licznika z jednego gospodarstwa domowego czy jednej stacji trafo czy GPZ?
    Jak by chodziło o jeden licznik to wielu tu takie podglądy ma łącznie ze mną tylko to nie jest zużycie a pobranie z sieci operatora, samo zużycie to z licznika kogoś kto nie jest prosumentem

Dokładnie chodzi mi o wykaz godzinowy stanu energii czynnej licznika. (gospodarstwo domowe).
    Posiadam licznik dwutaryfowy i mam dwa rejestry oznaczone jako 1.8.1 oraz 1.8.2.
    W obu mam identyczne dane i potrzebuję wykaz godzinowy tych danych z całego tygodnia.
    theo33
    Level 27  
    181 to tzw. taryfa 1 a 182 to 2 , identyczne dane to identyczne wskazania? teoretycznie może tak się zdarzyć,
    u mnie jest G11 więc bez taryf mam tylko 180 natomiast mam też 280 tj. wysyłanie energii z instalacji pv
    ElektrycznyPan
    Level 10  
    Dzwoniłem do swojego dystrybutora Tauron. I dostałem informację, że jedyne dane jakie mają to "dzienne zużycie kWh.
    Godzinnego nie posiadają?
    ElektrycznyPan
    Level 10  
    A to jednak mogę uzyskać takie informacje 😡
    Logując się na tauron również będę mieć taki wykres?
    Cytro12
    Level 26  
    Tylko eLicznik z Tauron dystrybucja, jak masz dwukierunkowy licznik to jest taka możliwość.
    MichałS
    Level 30  
    ElektrycznyPan wrote:
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie licznika energii.
    Na studiach mam wykonać sprawozdanie w którym potrzebuje, godzinowy wykaz zużyte energii w kWh.
    I czy w ogóle jest taka możliwość żeby to otrzymać.
    Potrzebuje wykaz za cały tydzień.

O czyjeś dane będzie ciężko (RODO) ale swoje możesz mieć be proszenia się. Warunkiem jest licznik ze zdalnym odczytem i konto na www.mojtauron.pl