Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka i suszarka dla rodziny wielodzietnej

sonix73 28 May 2020 10:36 921 4
Wago
 • #1
  sonix73
  Level 2  
  Dzień dobry, proszę o poradę, szukam zestawu: pralki i suszarki, które dałaby radę obsłużyć naszą rodzinę. Sześciu malych chłopców =góry prania, musi być energooszczędna i pralka powinna mieć co najmniej 9kg wkładu. Dotychczas miałam zawsze pralki Boscha, ale ostatnio wiecznie mi nawalają, więc jestem skłonna szukać innych marek. Samsung? Miele? Zielona jestem w kwestii parametrów, bardzo liczę na podpowiedzi. Jakiś strasznych ograniczejbudzetowychnie mam.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję!
 • Wago
 • Wago
 • #3
  sonix73
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź, chciałabym kupić sprzęt z możliwością ustawienia jednego na drugim. Samsung? Hmm, idę pooglądać 🙂
 • #4
  Plumpi
  Heating systems specialist
  andrzej20001 wrote:
  Samsunga raczej tylko , nie bierz aristona mimo 10kg wsadu, gniecie przy suszeniu. I nie suszy. Mimo że pralko-suszarka.
  np. https://www.google.com/search?q=WD90N644OAW&o...=chrome..69i57j69i60&sourceid=chrome&ie=UTF-8


  Najgorsze z możliwych rozwiązań to pralko-suszarka, zwłaszcza jak ten Samsung.
  Ponadto Samsung obecnie to tylko "dizajn i marketing" oraz kiepski serwis. Po prostu wyegzekwowanie naprawy gwarancyjnej w serwisie Samsunga to droga przez mękę. Sam tego doświadczyłem kupując lodówkę, która miała wadę konstrukcyjną. Nie będę się teraz rozpisywał, ale temat ten już kiedyś poruszałem na forum Elektrody https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2310012.html

  Jeżeli szukasz rozwiązań na lata to trzeba szukać wśród ofert firm takich jak Miele, Elektrolux, AEG. Ewentualnie urządzeń naprawialnych, do których części są łatwo dostępne i są w niewygórowanych cenach. Tutaj zapewne warto byłoby sięgnąć po polską Amicę.
  Poza tym pralko-suszarka to złe rozwiązanie, ponieważ zazwyczaj pralko-suszarki nie posiadają pompy ciepła do suszenia lecz wykorzystują zimną wodę z sieci do usuwania wilgoci z odzieży. Nie dość, że efektywność takiego suszenia jest mała to proces suszenia jest bardzo długi. Ponadto urządzenie takie pochłania duże ilości energii elektrycznej oraz dużą ilość wody.
  Pomijając już fakt, że w czasie suszenia, które trwa kilka godzin nie można już prać.
  Najlepszym rozwiązaniem jest oddzielnie pralka i oddzielnie suszarka. Tylko suszarka koniecznie z wbudowaną pompą ciepła. Suszarki takie zużywają kilkakrotnie mniej energii elektrycznej i w ogóle nie zużywają wody. W trakcie, kiedy jedno pranie się suszy w pralce może już się prać następna porcja odzieży.

  Jeżeli chodzi o Miele to mają bardzo trwałe urządzenia, ale niestety są drogie.
  Za komplet Elektroluxa czy też AEG (pralka + suszarka) trzeba liczyć tak ok. 4,5-6 tys. zł, ale warto.
 • #5
  andrzej20001
  Level 43  
  No własnie Samsung z pompą jest ok.