Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Miernik multimetr jaki jest dobry

Arczi8987 28 May 2020 19:04 6264 15
Automation24.pl
 • #1
  Arczi8987
  Level 7  
  Witam wszystkich mam pytanie apropo multimetr jaki polecacie taki do 1000v na stałe i na zmienne 750 z możliwością dużego zakresu mierzenia np.ohm i wiele innych cena tak do 400 zł
 • Automation24.pl
 • Automation24.pl
 • #4
  klamot
  Level 17  
  Ostatnio kupiłem taki miernik i jestem b. zadowolony.
  Miernik multimetr jaki jest dobry
 • Helpful post
  #5
  klamot
  Level 17  
  Ten HP-770D wygląda może mało profesjonalnie, ale jego możliwości są dość duże, biorąc pod uwagę cenę. Ja kupiłem w sklepie w Anglii za niecałe 280 zł i myślę, że nie przepłaciłem. Zobacz jakie ma możliwości i podejmij decyzję. Jako emeryt zjadłem zęby na różnych miernikach począwszy od LAVO 1 i ten przypadł mi do gustu. Przy okazji, nie wdawaj się w dyskusję z lemingami - szkoda czasu.
 • #10
  Anonymous
  Level 1  
 • #11
  Anonymous
  Level 1  
 • #12
  Anonymous
  Level 1  
 • #13
  JanuszKornas
  Level 11  
  Nie będę rozpoczynał nowe wątku, więc napiszę tutaj:
  Mam miernik Sanwa 5000A, kupiłem używany kilka lat temu, działał bez zarzutu. Majsterkuje sobie czasami, to więc sobie kalibrowałem z jego pomocą jakieśpomiary napięcia realizowane z pomocą Arduino, testowałem obciążenie ładowarki do amumulatorów swojej produkcji itp... Ostatnio przy awarii napięcia zasilającego do domu, po przywrócenia zamiast 230V pokazał mi 350V. Wezwałem zakład energetyczny, a oni pokazują swoim miernikiem 230V. Zgupiałem, miernika czas się skończył. Rozważam zakup jakiegoś Oscyoskopu klasy Rigol i kiedyś słyszałem, że któryś sprzedawca wraz ze swoim oscyloskopek dawał w dobrej cenie też w miarę dobrej klasy miernik.

  Szukam miernika podobnej klasy, zależy mi na dokładności odczytu napięcia (dla pomiarów rzędu kilku V), automatycznych zakresach, Auto-Off, jak by miał TrueRMS, a co najważniejsze, aby pomiary były wiarygodne. Co byście polecali?
  Mierniki APPA - dobre są gdzieś widziałem ciekawy model? A Unit-T? Rozważałem ten model z oscyloskopep 81C.

  Zakładałem, też zakup jakiegoś prostego modelu, z podstawowymi pomiarami, ale musi mieć automatyczne zakresy. Albo kupić cokolwiek za 50zł, aby mieć i na spokojnie się zastanawiać co i gdzie kupić? Sam Oscyoskop planowałem zakupić późną jesienią, ale jak by była okazja na jakieś promocje, to można i teraz. ;-)
 • #14
  spy
  Level 27  
  Skoro nie masz wyśrubowanych potrzeb, może pomyśl o czymś w stylu ZT301/ZT302/AN8008. Jeśli chodzi o dokładność są więcej niż dobre, ale oczywiście mają to tylko 4 cyfry. Za to są tanie.
 • #15
  ^ToM^
  Level 41  
  Arczi8987 wrote:
  Witam wszystkich mam pytanie apropo multimetr jaki polecacie taki do 1000v na stałe i na zmienne 750 z możliwością dużego zakresu mierzenia np.ohm i wiele innych cena tak do 400 zł


  Przejrzyj bogatą ofertę z BRYMEN'a. Na pewno coś sobie wybierzesz w tej cenie.